Karamürsel'de yüzlerce kişi kadir gecesini'de bir araya geldi

Karamürsel Mürsel Paşa Cami'nde, yüzlerce kişiye verilen iftar yemeğinin ardından, Teravih namazıyla başlayan Kadir Gecesi kandil programı sabah kerahet vakti

Karamürsel'de yüzlerce kişi kadir gecesini'de bir araya geldi Karamürsel Haber

Karamürsel Mürsel Paşa Camii'nde, yüzlerce kişiye verilen iftar yemeğinin ardından, Teravih namazıyla başlayan Kadir Gecesi kandil programı sabah kerahet vakti bitene kadar devam etti. 

Karamürsel Mürsel Paşa Camii'nde , yüzlerce kişiye verilen iftar yemeğinin ardından,Teravih namazıyla başlayan Kadir Gecesi programı dolu dolu geçti. Kadir Gecesi programında, Teravih namazından sonra cami derneği görevlileri tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. Tespih namazıyla başlayan program sahur vaktine kadar devam etti. Kur'an-ı Kerim okuyup namaz kılarak dua eden vatandaşlara cami derneği ve hayır severler tarafından hazırlanan sahur yemeği ikramı yapıldı. Sabah mukabelesiyle devam eden programda, eller sabah namazından sonra da dua için kalktı. Program kerahet vaktine kadar devam etti,yüzlerce kişinin katıldığı program ilçe müftüsü Yılmaz Küçük ve Camii hocası Macit Karakış ile yüzlerce kişi Kadir gecesinde ibadet etti.

Mürsel Paşa Camii'ndeki programa katılan vatandaşlar, Kadir Gecesi'nde böyle bir kandil programı düzenleyenlere teşekkür ettiler. Müftü Yılmaz Küçük, Karamürsel’de örnek bir kandil programı olduğunu söyledi. Küçük, "Rabbim, bu geceyi tüm İslam âlemi hakkında hayırlara vesile eylemiştir inşallah. Yaptığımız program dolayısıyla cami derneği yetkililerine, programda ve camide görev yapan din görevlilerine teşekkür ederiz. Bu şekilde yapılan programlar diğer camiler için bir örnek teşkil ediyor." dedi. Katılımın yoğun olması ve özellikler birçok küçük yaştaki çocuğun sabaha kadar ibadet etmesi, cami’de bulunan birçok kişiyi duygulandırdı. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom