Medine'de Mescid-i Nebi Yakınında İftar Saatinde Patlama!

Medine'de içinde Hz. Muhammed'in de kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebi yakınında bulunan emniyet binasına yönelik intihar saldırısı düzenlendi. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

Medine'de Mescid-i Nebi Yakınında İftar Saatinde Patlama! Bölgesel

Mescidi Nebevi'nin yanındaki otoparkta meydana gelen intihar saldırısında iki polis memuru hayatını kaybetti. Görgü şahitleri canlı bombanın, otoparktaki güvenlik noktasında Ramazan aynının son gününde oruçlarını açan polis memurlarının yanında üzerindeki bombayı patlattığını ifade ettiler. Medineli yetkililer saldırıda 2 polis memurunun hayatını kaybettiğini açıklarken saldırı sonrası bazı araçlar da alev aldı. Olay yerine çok sayıda güvenlik gücü ve itfaiye ekibi nakledilirken patlama sonucu bazı araçlar kullanılamaz hale geldi.
Bu saldırı Suudi Arabistan'da 24 saat içindeki 3. saldırı olurken, sabah erken saatlerde Cidde'de Amerikan konsolosluğu yakınında ve Katif kentindeki bir cami yakınlarında intihar saldırıları düzenlenmişti. 

Suudi Arabistan'ın doğusundaki Katif kentinde bir cami yakınlarında patlama meydana geldi. Medine'de de emniyet binası yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi.

Suudi Arabistan'ın doğusundaki Katif kentinde bir cami yakınlarında patlama meydana geldi. Reuters'ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, patlama yerinde ceset parçalarının görüldüğü belirtildi.

AFP'ye konuşan bir görgü tanığı, patlama için "Kesinlikle intihar bombacısıydı. Cesedini gördüm" ifadelerini kullandı.

Katif kentinde nüfusun çoğunluğunu şiiler oluşturuyor.

Daha önce bölgede Suudi güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenlenmişti.

İşte patlamadan gelen ilk fotoğraflar:

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom