Meral Akşener'e Saldırı, Akşener Açıkladı

MHP genel başkan adaylarından, İzmitli hemşehrimiz Meral Akşener’in bayramlaşma programına bir grup ülkücü saldırdı.

Meral Akşener'e Saldırı, Akşener Açıkladı Bölgesel

MHP Genel Başkan adaylarından olan, İzmitli hemşehrimiz Meral Akşener’in Ankara Söğütözü'nde bulunan Anadolu Oteli’nde yapılan bayramlaşma programına bir grup ülkücü saldırdı. Saldırgan grup, oteldekiler tarafından uzaklaştırıldı. Ülkücü grup otele gelerek, 'Hareketin lideri Devlet Bahçeli' sloganları atmaya başladı. İki grup birbirlerine önce sözlü sonra da fiziki müdahalede bulundu. Anadolu Otel'de büyük kargaşa yaşandı.

 

ONLAR BİZİM EVLADIMIZ

Bayramlaşma töreninde konuşan MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, saldırının ardından kürsüye çıktı. Saldırıyı yapan gençlerin de kendi evlatları olduğunu söyleyen Akşener, “Başka annelerin çocukları üzerinden kabadayılık yapılmaz. Onlar bizim evladımız. Biraz evvel buraya gelirken bir hanımefendi dedi ki ‘Kavgayla geldiler, kavgayla gidecekler.’ Kavgayla gelinebilir ama demokrasi ile millet idaresiyle gidecekler. Biz ülkücülüğü büyüklerimizden şöyle öğrendik” diye konuştu.

 

GENCECİK ÇOCUKLARI...

Kavgaya gerek olmadığını söyleyen Akşener, “Birbirimize kardeşlik hukuku içinde bakacaksınız. Ne yaparsanız yapın, bunu bitiremeyeceksiniz. Bizim söylediğimiz şu; Söylediğinizin arkasında durun. Milletin, ülkücünün iradesine kendinizi emanet edin. Ben buna hazırım. Bağırmaya lüzum yok. Gencecik çocukları gönderip buralarda boş yere onları varmış gibi gösterilen bir kavgaya gerek yok. Buradan açık açık sesleniyorum, demirden korkan trene binmezmiş” dedi.

 

ERDOĞAN’A SESLENDİ

AKP’ye ve isim vermeden cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Akşener, “Bizlere iftirada bulunanlara sesleniyorum; Dün demokrasi diye ağlaya ağlaya gezdiniz, bu millet arkanızda durdu. Bugün aynı şeyi bize yapıyorsunuz. AKP’ye ve Adalet Bakanlığı’na sesleniyorum; Çekin ellerinizi üzerimizden. And olsun, şart olsun ki MHP’yi sarayın ve AKP’nin arka bahçesi yapmanıza engel olacağız. En büyük güç millet iradesidir, ülkücü iradedir” dedi. 

 

kaynak : bizimkocaeli

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom