Karamürsel'in Yiğit Çocukları

Fevziye köyünde düzenlenen 110. Geleneksel Tarihi Yalova Fevziye Yağlı Güreşleri, 40'ı başpehlivan 400 güreşçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Karamürsel'in Yiğit Çocukları Spor

Yalova'nın Altınova ilçesine bağlı Fevziye köyünde düzenlenen 110. Geleneksel Tarihi Yalova Fevziye Yağlı Güreşleri, 40'ı başpehlivan 400 güreşçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gazanfer Bi̇lge Spor Tesisleri'nde düzenlenen 110. Geleneksel Tarihi Yalova Fevziye Yağlı Güreşleri müsabakasında 40'ı başpehlivan, 400 güreşçi kıyasıya yarıştı.

Karamürsel'in çocukları tarih yazdı, Arif Akın, rakiplerini yenerek finallere kadar gelmeyi başardı.

Bu yıl 110'uncusu düzenlenen ve büyük ilgi gören, Fevziye Yağlı Güreşleri'ne çok yoğun katılımın olduğunu dile getiren  Aydın, şöyle konuştu:

"Çok muazzam bir seyirci kalabalığı var. Güreş adına çok güzel bir stat yapılmış burada. Bu organizasyonda emeği geçen herkese köy muhtarına, güreş ağasına ve yetkililere teşekkürlerimi arz ediyorum. Yağlı güreş, Türk milletine mal olmuş bir gelenek, spor. Yağlı güreşleri ayakta tutan seyircilerimiz Fevziye bir köy olmasına rağmen stadın her tarafı seyircilerle dolu. Seyircimiz, milletimizin ata sporuna sahip çıkıyor. Türk milleti var olduğu sürece bu yağlı güreşlerin var olacağına inanıyorum. Bu milletin kültürünü ilelebet yaşatacağına inanıyorum. Kırkpınar öncesi çok önemli bir güreş organizasyonu."

Etkinliğe, Üç yıldır güreş ağalığı yapan,  Orbay Tuna, CHP Yalova Milletvekili,  Muharrem İnce, Altınova Kaymakamı,  Nurullah Kaya, Karamürsel Belediye başkanı,  İsmail Yıldırım, siyasi partilerin il başkanları, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş ve sporsever katılırken, güreşlere katılan kişiler organizasyonun çok güzel olduğunu, hiç bir aksama olmadan çok güzel bir şekilde gelen herkesin ağırlandığını dile getirdiler.

 

Güreşlerde Karamürsel’den katılan güreşçilerimzin kazandığı başarılar;

Arif Akın – Baş Pehlivan 3.sü

Deste Büyük – Mert Altın 1.

Küçük Orta Büyük – Ali Kazım Yavuz 1.

Deste Küçük – Onur Bilgiç 3.

Ayak Oyunları – Yasin Topçu 2.

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom