Karamürsel’de 5 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı

Karamürsel’in Mavi Bayraklı Altınkemer Halk plajı tatilinde başlaması ile birlikte adeta dolup taşıyor. Yüzlerce insanın bir anda denize girip güneşlendiği

Karamürsel’de 5 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı Karamürsel Haber

Karamürsel’de 5 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı

Karamürsel’in Mavi Bayraklı Altınkemer Halk plajı tatilinde başlaması ile birlikte adeta dolup taşıyor. Yüzlerce insanın bir anda denize girip güneşlendiği ve piknik yapa bildiği halk plajında, yoğunluk nedeni ile boğulma tehlikeleri de yaşana biliyor. Plajda sadece dün 5 kişi boğulmaktan kurtarılarak, Karamürsel Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Bütün Önlemleri Aldık

Mavi Bayraklı Altınkemer plajında Cankurtaran bölge sorumlusu, Ozan Kaplan’ın muhabirimize verdiği bilgiler doğrultusunda, Kocaeli’nin en güzel plajlarından birisi olan Altınkemer halk plajı çok büyük bir yoğunluk yaşamasına rağmen, sezon açılışından bu yana çok büyük bir sorun yaşanmadı. Burada görev yapan cankurtaran görevliler sürekli olarak burada halkı bilinçlendirmek için anons yapıyorlar, plajda halka bilgi veriyorlar, küçük çocukların denize giriş ve çıkışlarını sürekli olarak kontrol altında tuttuklarını bildirildi.  

Plajda sürekli güvendeler

Altınkemer Halk plajında gerek 112 Acil servis personeli, gerekse cankurtaran ve güvenlik personelleri olmak üzere çok iyi bir kadro bulunurken, buraya tatil yapmak için gelen misafirlerin rahat ve huzur dolu bir tatil yapa bilmeleri için bütün imkânlar seferber edilmiş durumda.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom