Piyango dan birde şaibe davası

YURTDIŞINA kaçan bir Milli Piyango çalışanından mektup aldığını ileri süren CHP Konya Millletvekili Atilla Kart, “Bu mektupta şaibe itirafı var” derken, kurum yetkilileri, iddialar üzerine yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

Piyango dan birde şaibe davası Sağlık

CHP’li Kart, 2013 yılında çekilişlerde hile yapıldığına ilişkin iddiaları gündeme getirmiş ve konuyu soru önergesiyle de Meclis gündemine taşımıştı. Kart’ın iddiaları kurum yetkililerince sürekli yalanlanmıştı. 
Milli Piyango’dan yapılan açıklamada: “İdaremizce düzenlenen şans oyunlarına ilişkin olarak, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart tarafından ileri sürülen, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan, iftira niteliğindeki iddialara yasal yollardan gereken cevap verilecektir. İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri, en ufak bir kuşku ve tereddüte meydan vermeyecek şekilde, halkımıza açık, çekiliş heyetince noter huzurunda yapılmakta ve kamera ile kayıt altına alınmaktadır. İdaremizin tüm işlemleri İdare müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, talihlilere ait kimlik bilgileri Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sayıları 15 bini bulan bayilerimize zarar vermemekte.”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom