FETÖ Cephesinden ilk Açıklama Geldi

Darbeci FETÖ cephesinden ilk açıklama geldi. Cemaatin yayın organı özgürherkul.org'un editörü Osman Şimşek, Twitter hesabından açıklama yaptı.

FETÖ Cephesinden ilk Açıklama Geldi Bölgesel

Darbeci Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'in sağ kolu Osman Şimşek, Twitter'dan açıklama yaptı.

Osman Şimşek, Türkiye'de darbe girişiminde bulunduğu iddia edilen FETÖ'ye sahip çıktı. Cemaat'e iftira atıldığını söyledi.

Osman Şimşek'in tweetleri şöyle:

"Yıllarca evvel ve herkesten önce "Demokrasiden geri dönüş yok!"dediği için saldırılara maruz kalan bir insanın darbeyle anılması zulümdür.

Hizmet gönüllüleri hem askerî hem de sivil darbelerden en çok çeken insanlar arasındadır. Onların darbeyle anılmaları melun bir iftiradır."

BİR AÇIKLAMA DA GAZETECİLER VE YAZARLAR VAKFI'NDAN

Cemaat üyesi gazeteciler ve yazarların kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı-GYV'de Osman Şimşek'e benzer bir açıklama yaptı. FETÖ'nün kalemleri aleni darbe girişimi yapmalarına karşın yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçladılar.

Açıklamada şöyle denildi:

"2. Bir süreden beridir askıya alınmış demokrasimiz ne yazık ki bir kere daha derin bir yara almıştır. 3. Demokrasilerde hükümetler seçimle gelir, seçimle giderler. Aksi asla düşünülemez. Oldukça ‘tuhaf ve ilginç’ olan bu darbe girişimi yaşanan cadı avına yeni bir boyut getirmek isteyenlere bulunmaz bir fırsat verecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hükümetin ilk dakikalarından itibaren Hizmet Hareketi’ni suçlaması bu endişemizi doğrular niteliktedir. GYV olarak bu darbe girişimini net bir şekilde kınıyor, demokrasiye kast edecek her türlü girişime karşı olduğumuzu deklare ediyoruz."

 

kaynak : internethaber

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom