Karamürsel Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı

Karamürsel'de faaliyet gösteren STK’lar Karamürsel Belediyesinin organizasyonunda 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenen darbe (kalkışma)yi değerlendirdi.

Karamürsel Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı Karamürsel Haber

Karamürsel'de faaliyet gösteren STK’lar Karamürsel Belediyesinin organizasyonunda 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi (Kalkışma)'ni değerlendirdi.

Programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Karamürsel'deki tüm STK temsilcileri katıldı.

Bilgi alışverişi ve mütealalar yapıldı. Ülkemizin selameti, Devletimizin bekası ve milletimizin geleceği açısından asgari müştereklerde birleşmenin hem vicdani hem vatandaşlık görevlerimiz arasında olduğunu dile getiren Karamürsel Belediye Başkanı İsmail YIldırım darbe ve kalkışma karşıtı olduğumuzu, Türk askeri içerisinde yuvalanmış teröristlerin giriştiği hukuksuzluk askerimize olan güvencimizi ve inancımızı sarsamaz. Türk askerinin kadim birikimi sağ duyusu, gücü ve cesaretini ortak değerimiz olarak görüyoruz.

Devletimize demokrasimize birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak hain kalkışmacıları ve işbirlikçilerini telin etmek için Karamürselliler olarak nöbetimize İlhan Çınar alanında devam edeceğiz. Hepinizi ve üyelerinizi orada görmek ve demokrasi nöbetinde milletimize sahip çıkmaya davet ediyorum dedi.

Demokratik tepkimizi gösterdiğimiz meydanda  siyasi ve farklı kurumsal  simgelerle değil, sadece Türk Bayrağımızla bulunmakta fayda mülahaza ediyoruz.

Darbe girişimcilerinin oluşturmak istediği kaos ortamına izin vermeyen, yaptığı çağrılar ve telkinlerle milli iradenin en büyük temsilcisi olduğunu bir kez daha gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, hain çetelerle birlikte hareket etmeyen askerlerimize, adli, mülki, mahalli idarelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasi parti temsilcilerimize, basın kuruluşlarımıza, bu davaya sahip çıkan tüm kişi ve kurumlarımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. dedi.

Yaşadığımız elim olaylarda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza şifalar diliyor, şehitlerimizin emanetine sadakatten ayrılmayacağımızı ilan ediyoruz. Tüm halkımızı tekrar söylüyorum, Cumhurbaşkanımız evlere dönün diyene kadar, İlhan Çınar alanında Demokrasi nöbetine bekliyoruz.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom