Karamürsel'de Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Darbe girişiminden sonra Karamürsel'de vatandaşların 'demokrasi nöbetleri' beşinci gecesinde STK’ların konuşmaları ile devam ediyor.

Karamürsel'de Demokrasi Nöbeti Sürüyor Karamürsel Haber

Darbe girişiminden sonra Karamürsel'de vatandaşların 'demokrasi nöbetleri' beşinci gecesinde STK’ların konuşmaları ile devam ediyor.

15 Temmuz Cuma akşam saatlerinde bir grup asker tarafından darbe teşebbüsünde bulunulmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşları meydanlara ve sokağa davet etmişti. Erdoğan'ın çağrısına kulak veren vatandaşlar, o gün itibariyle İstanbul başta olmak üzere birçok ilin meydanlarında toplanarak 'Demokrasi Nöbeti' tutmaya başladı. Darbe girişimine karşı çıkan Karamürselli vatandaşların demokrasi nöbeti dün gece de sabaha kadar İlhan Çınar alanında devam etti. Akşam saatlerinde meydanlarda toplanmaya başlayan kalabalık, İlhan Çınar alanını ellerinde Türk Bayrakları ile büyük bir kalabalık oluşturdu.

İstiklal Marşı ile başlayan gece, Karamürsel Din Personellerinin okuduğu Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından Darbe girişiminde hayatını kaybedenler için dualarla devam etti.

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, Karamürsel İlçe Emniyet Müdürü Coşar Özler’de halkla birlikte meydandaydı. Darbe girişiminin 5. gününde İlhan Çınar alanına gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Karamürselli vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları verdi. Karamürsel Oluklu Mahallesi Muhtarı Adem Akın’ın ilk konuşmacı olarak kürsüye çıktığı gecede Karamürsel Kent Konseyi Başkanı Mesut Çalık, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hasan Taşkan, Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hatice Tiryaki, Karamürsel Bosna-Hersek Türkler Derneği Başkanı Erhan Yılmaz ve Karamürsel Turizm Derneği Başkanı Mehmet Akdeniz Karamürselli vatandaşlara yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

‘’TAMAM’’ DİYENE KADAR BURDAYIZ

STK temsilcilerinin konuşmalarının ardından platform’a çıkan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tamam" diyeceği güne kadar sokaklardayız. Bu memleketi haşhaşilere, cuntacı paralel örgütlere bırakmayacağız. Bu ülkenin bu toprakların evlatları daha önce olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri, bu kara günleri aşacaktır. Dinine, ezanına, vatanına, toprağına, bayrağına, milletine sahip çıkan bu halkı bu millet unutmayacaktır. Yarın yine burada olalım, gelirken bir komşunuzu da getirin” dedi.

Başkan Yıldırım’ın konuşması sırasında İDAM ile ilgili atılan sloganlara Yıldırım, gereğinin yapılacağına inanıyorum, sabredin dedi.

Konuşma sırasında Karamürselli minibüsçülerin oluşturduğu araç konvoyu’da İlhan Çınar alanının yakınandan geçerek demokrasiye karşı duruşlarını ortaya koydu.

Karamürsellilerin Demokrasi Nöbetine gösterdiği ilgi takdire şayandı. Toplanan vatandaşlar sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetine devam etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom