Kocaeli'de Tutuklanan ve Serbest Bırakılan Savcı ve Hakimler

Askeri darbe teşebbüsü sonrasında düzenlenen operasyonlarda Kocaeli Adliyesi’nde görevli 39 hakim ve savcı gözaltına alınmış ve mahkemeye sevk edilmişti.

Kocaeli'de Tutuklanan ve Serbest Bırakılan Savcı ve Hakimler Karamürsel Haber

11 İSME ADLİ KONTROL

Askeri darbe teşebbüsü sonrasında düzenlenen operasyonlarda Kocaeli Adliyesi’nde görevli 39 hakim ve savcı gözaltına alınmış ve mahkemeye sevk edilmişti. Hakim ve savcılarla ilgili karar veren mahkeme, 28 ismin darbe girişimine ve cemaate destek vermek suçlamasıyla tutuklanmasına, 11 ismin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Serbest bırakılan bütün hakim ve savcılarla ilgili yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Toplam 34 savcı, 57 hakimin görev yaptığı Kocaeli Adliyesi’nde darbe girişimi operasyonu nedeniyle 41 hakim ve savcı açığa alındı.


Basın savcısı İrfan Demirel hakkında tutuklama kararı verildi. Demirel askeri darbe girişimine destek olmakla suçlanıyor.

 

KÜÇÜK VE PAÇA ATIYOR

Yargı mensubu sayısı neredeyse yarı yarıya düşen adliyede işlemlerin aksamaması için hakim görevlendirmelerini Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, savcı görevlendirmelerini ise Başsavcı Mustafa Küçük yaptı. Adliye içerisinde aksilik yaşanmaması için her türlü organizasyon yapıldı. Duruşması olan vatandaşlar yine aynı gün ve saatte duruşma salonunda olacak. Yeni görevlendirilen hakim ve savcılar dosyaları işlemeye devam edecek. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kısa süre içerisinde boş kalan makamlara yeni atamalar gerçekleştirecek. Böylece adli işlemler rahatlayacak.

 

Tutuklanan isimlerden bazıları şöyle;

İrfan Demirel,

Ali Efendi Peksak

Mehmet Necati Onat

Handan Durmuş

Mustafa Babayiğit,

Hüsnü Çalmuk

Oğuzhan Kılıç

Yusuf Temel

Emrah Ünal

Erdem Dalkılıç

Celal Nefes

Durmuş Ali Genç

Duran Solak

Ruhi Koyuncu

Ercan Adalı

Seyfullah Çakmak

Noyan Çelik

Yakup Nalruz

Rasim İsa Bilgen

Bilal Orhan

Mesut Şahin

İdris Güllüce

 

Serbest bırakılan isimler şöyle;

Aygül Gözütok İnaltay

Bedrettin İnaltay

Pınar Kabaoğlu Kılıç,

Mehmet Velican

Ersin Karaoğlan

Seray Karaoğlan

Mesut Erbaş

Cezaevi savcısı Mehmet Yaman

Banuhan Dalkılıç

Sultani Temel

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom