İsmail Yıldırım Darbe Hakkında Uyarılarda Bulundu

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım dün yani 21.07.2016 Perşembe gecesi yaptığı konuşmada, Darbe hakkında uyarılarda bulundu. Bu konuşmamı herkese ulaştırın dedi.

İsmail Yıldırım Darbe Hakkında Uyarılarda Bulundu Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım dün yani 21.07.2016 Perşembe gecesi yaptığı konuşmada, Darbe hakkında uyarılarda bulundu. Bu konuşmamı herkese ulaştırın dedi.

15 Temmuz Cuma akşam saatlerinde bir grup asker tarafından darbe teşebbüsünde bulunulmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşları meydanlara ve sokağa davet etmişti. Erdoğan'ın çağrısına kulak veren vatandaşlar, o gün itibariyle İstanbul başta olmak üzere birçok ilin meydanlarında toplanarak 'Demokrasi Nöbeti' tutmaya başladı. Darbe girişimine karşı çıkan Karamürselli vatandaşların demokrasi nöbeti dün gece de sabaha kadar İlhan Çınar alanında devam etti. Akşam saatlerinde meydanlarda toplanmaya başlayan kalabalık, İlhan Çınar alanını ellerinde Türk Bayrakları ile büyük bir kalabalık oluşturdu.

İlhan Çınar alanında okunan Kuran'ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından sahneye

İsmail Yıldırım çıktı.

Demokrasi nöbetinde her gece konuşma yapan İsmail Yıldırım bu gece'de Darbe hakkında vatandaşa uyarılarda bulundu, olabilecekler hakkında tedbirlerden bahsetti ve vatandaşlardan bu konuşmayı sosyal medyada paylaşmalarını, konuşmanın herkese ulaşmasını istedi.

İşte İsmail Yıldırım'ın konuşması (Video olarak altta en altta bulabilirsiniz) :

Sizleri bilgilendirmek istiyorum, Cuma akşamı hepinizin bildiği gibi Türk Cumhuriyet tarihinde Türk Demokrasisine karşı yapılmış bir eyleme hep beraber şahitlik ettik, bu eylem hamd olsun ki Türkiye Cumhuriyetinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin onurlu komutanları, askerleri sayesinde aynı zamanda Emniyet güçlerimizin cefakâr, vefakâr mensupları tarafından çok kısa zamanda bertaraf edildi. Ama Başkomutanımızın halkımızdan isteği, O gece, o gecenin gerçek kahramanı olan, o darbe girişiminde o alçaklara gerçek darbeyi vuran milletimizin bu operasyonlar bitene kadar sokaklarda kalması, bulundukları konumları korumasıydı. Tabi operasyon bitti diyoruz ama, asıl bu hainlerin yapmak istediği şey, aramızdaki Birlik ve Beraberliği bozarak bizleri birbirimize düşürmek, aramıza çeşitli nifak tohumları sokarak ortamı karıştırmak, huzursuzluk yaratmak.

 

EYLEMLER YETKİLİLER TARAFINDAN AÇIKLANMIŞTI

Darbenin arkasından gelecek eylemler bizzat yetkililer tarafından açıklanmıştır. Bizler geçen akşam burada sizlere iletmiştik, ama bir kez daha hatırlatmak için buradayım, çünkü birkaç saattir Türkiye'de  sanki tekrar bir hareketlilik başlamış gibi mailler alıyorsunuz, haber kanalları haberler geçiyor, özellikle telefonlarınıza bilinmeyen yerlerden mesajlar geliyor. Lütfen bunları kaale almayın. Ortamı germek adına Türk Hükümetinin Kurumlarının zaafiyet içinde olduğunu göstermek adına yapılan bu eylemleri lütfen kaale almayın.

 

BÜTÜN YETKİLİLER GÖREVİNİN BAŞINDA

Bakın şuanda Başkomutanımızda görevinin başında, Başbakanımızda, Hükümette.  Onu temsilen Valilerimiz, Kaymakamlarımız ve bizlerde Belediye Başkanları olarak görevimizin başındayız. Jandarma komutanımız ve İlçe Emniyet müdürümüzde burada. Devletimizin bütün kurumları görevinin başında ve her şeye hakimler. Bizlerden duymadığınız ve resmi sitelerde okumadığınız hiçbir habere itibar etmeyin. Özellikle şurada hareketlilik var hadi şuraya gidelim, burada hareketlilik var hadi buraya gidelim gibi mesajlar halkımızı birbirine düşürmek adına yapılmış, halkın huzurunu kaçırmak adına yapılmış, sizleri belli hedeflerden uzaklaştırmak adına yapılmış mesajlardır. Sizden istenen yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenen, bu Ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından tek bir şey vardır. Bakın şuanda İstanbul'da, Ankara'da ve Türkiye’nin hemen, hemen bütün İl ve İlçelerinde millet sizin gibi sokaklarda, dualar okuyor, darbeyi yapanlara karşı lanetler okuyor, Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, bu Ülkenin evlatlarına geleceğin demokrasisini vermenin gurunu yaşıyor, hüzün, keder ve sevinci aynı anda yaşıyor.

 

LÜTFEN KONUŞMAMI HERKESE İLETİN

Bu mutluluğu, bu güzel ortamı bozmak için aranıza sokulacak nifak tohumlarına lütfen dikkat edin ve sizlerden rica ediyorum bu konuşmamı lütfen Facebook, Twitter ve sosyal ortamlarda ulaşabildiğiniz herkese iletin. Çünkü çok kısa zamanda dönen bu kahpe tuzağa bu milletin düşmemesi lazım. Bakın amaç şu; Türk Milletinin ve Hükümet yetkililerinin dikkatini bu asparagas ve gerçek dışı olaylarla meşgul edip, hain tuzakları bizim başımıza örmek isteyen ama sadece askeri kanatla değil, sivil kanatla konuşlanmış hainlerin aramızdan sıyrılıp kaçmasına fırsat yaratacak ortamı hazırlamak istiyorlar. Eğer bizler dikkatimizi bunların üstünden dağıtırsak, eğer sizler dikkatinizi bu ortamın üzerinden dağıtırsanız, bu hainlerin kaçması kolaylaşacak. O yüzden sizlerden rica ediyorum, bugün itibariyle resmi kaynaklardan, yani bizim en büyük resmi kaynağımız neresi ? Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Valimizden duymadığınız haberlere itibar etmeyin. Bakın Kaymakamımız görevinin başında, bizler yerel yöneticiler olarak 24 saat görevimizin başındayız. En ufak bir riskte, size ihtiyaç duyduğumuz, millete ihtiyaç duyduğumuz en ufak bir olayda, siz merak etmeyin biz sizi göreve çağırırız. Ama bizden duymadığınız olaylar neticesinde, sizi yönlendirecek, aranıza girip sizi başka taraflara çekecek, hatta hiç suçu olmayan, olaylarla hiç alakası olmayan yerlere karşı fiili hareketlerde sizi teşvik edecek kişilere karşı LÜTFEN DİKKATLİ OLUN. Bakın yaşadığımız yer Karamürsel ve hamdolsun sizlerin sayesinde, güvenlik güçlerimizin sayesinde emniyet altında. O yüzden bu huzurlu ortamı bozmayacağız.

 

HERAN HERŞEY OLABİLİR

Mesajlarınıza dikkat edin, gelen asparagas haberlere dikkat edin. Özellikle rica ediyorum, bakın üstüne basa, basa söylüyorum. Bu, bu akşam olmayacak, yarın akşamda olabilir, ondan sonraki akşamda olabilir. Güvenlik güçlerinin ve Türkiye Cumhuriyetinin resmi makamlarının görevi başında olduğunu LÜTFEN UNUTMAYIN. Bizlerden duymadığınız, hiçbir habere’de itibar etmeyin.

Ben tekrar bu güzel akşamda burada bizlere eşlik edip, demokrasi nöbetine katılan bütün vatandaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mübarek Cuma akşamı hayırlara vesile olsun, hepinizi Allah'a emanet ediyorum.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom