Karamürsel’de Tarihi Gün

Karamürsel’de düzenlenen yürüyüşte binlerce Karamürselli vatandaş ellerinde bayraklarla sloganlar atarak darbe girişimine tepki için yürüdü.

Karamürsel’de Tarihi Gün Karamürsel Haber

Karamürsel’de düzenlenen yürüyüşte binlerce Karamürselli vatandaş ellerinde bayraklarla sloganlar atarak darbe girişimine tepki için yürüdü.

 

Karamürsel’de düzenlenen yürüyüşe Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Ak Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır başta olmak üzere Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, tüm siyasi parti Başkan ve teşkilatları, sivil toplum kuruluşları, Gaziler ve vatandaşlar bir araya gelerek FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişimine tepki göstermek için Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı.

 

Yatsı namazından sonra vatandaşlar yürüyüş için İlhan Çınar alanında toplandı. Ellerinde Türk Bayrakları taşıyan kalabalık gruplar binlerce kişiye ulaştı.

Binlerce vatandaş İlhan Çınar alanın’da tekbirler getirip ‘Darbeye karşı omuz omuza’ şeklinde sloganlar atarak yürüyüşe başladı. İlhan Çınar alanında başlayan yürüyüş sahil şeridini boydan boya yürüyen vatandaşların tekrar İlhan Çınar alanında toplanmasıyla son buldu.

 

KARARLI DURUŞUMUZDAKİ MESAJ ÇOK AÇIKTIR

Demokrasi yürüyüşünün arından, demokrasi nöbetini tutmak için kent meydanına gelen topluluğa hitap eden Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Vatan hainlerine bu kalabalıklarla, kararlı duruşumuzla verdiğimiz mesaj çok açıktır. Alçakların alçak planlarını başlarına yıkacağız. Vatanın birlik ve bütünlüğü için devletimizin bekası için halkımızla birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu gece meydana çıkan bu görüntüden dolayı sizlerin başkanı olmaya layık görüldüğümden dolayı mutluyum ve gururluyum. Nöbetlerimiz ve hainlere karşı mücadelemiz hiç durmadan devam edecektir.” dedi.

 

BU GÖRÜNTÜ BİZLERE ÇOK ŞEY ANLATIYOR

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ise yaptığı konuşmada, Yaşanan darbe girişimine karşı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de halkın kararlı bir duruş sergilediğini söyleyen Kaymakamımız Ahmet Narinoğlu, “ Bu görüntü bizlere çok şey anlatıyor. Bugün milletin, demokrasinin büyük bir zafer kazandığını görebiliyoruz. Kutlu olsun. Bu ülkenin ve ilçenin birlik ve beraberliği için çalışmaya devam edeceğiz. Sizleri selamlıyorum, memleketimize birlikte korumaya sahip çıkmaya devam edelim” dedi. 

 

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise yaptığı konuşmada, “ Karamürsel halkına teşekkür ederim, meydanları sokakları hınca hınç doldurmuşlar. Bu duruş ve davranış bu kutlu davanın galip geleceğinin en büyük mesajıdır. Analarım, kardeşlerim, abilerim sizleri hürmetle selamlıyorum. Birlikte daha güçlüyüz ve güçlü olmaya devam edeceğiz. Meydanları boş bırakmayalım, hainlere fırsat tanımayalım” dedi.
 

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise konuşmasına duygu yüklü bir şiirle başladı. Milletin birlik ve beraberlik mesajını en iyi şekilde verdiğini ifade eden Sami Çakır Karamürsel halkının da birlik ve beraberlik mesajını en iyi şekilde verdiğini ifade etti.

 

Konuşmalar sonrası sahneye çıkan Merkez Camii İmamı Hasan Göker Demokrasi Şehitleri için dua etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom