Ramazan Has, Hakkında çıkan iddialarla alakalı basın açıklaması

Kocaeli'de geniş bir kitle tarafından tanınan Ramazan Has, hakkında çıkarılan asılsız iddialar ile alakalı bir basın açıklaması yayınladı.

Ramazan Has, Hakkında çıkan iddialarla alakalı basın açıklaması Bölgesel

Kocaeli'de geniş bir kitle tarafından tanınan Ramazan Has, hakkında çıkarılan asılsız iddialar ile alakalı bir basın açıklaması yayınladı.

 

BASIN AÇIKLAMASI

18 Temmuz 2016 pazartesi günü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kaynak Geliştirme ve İşletmeler Daire Başkanlığı, Terminaller Şube Müdürlüğü görevinden aynı daire başkanlığına bağlı Şube Müdürlüğü görevine atandığım şahsıma tebliğ edilmiştir. Bu görev değişikliğinin, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin hemen akabinde olmasını kabullenemediğimden çoktan beri düşündüğüm emeklilik işlemlerimi başlattım.

Daha sonra yerel basında, sanki darbeci Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ-PDY) ile irtibatlı olduğum algısı oluşturacak bir şekilde, bu görev değişikliğinin gerçekleştirildiği haberleri yer almıştır. Bu sebeple bu basın açıklamasını yapma zarureti hasıl olmuştur.

Türkiye’nin muhtelif Belediyelerinde çalıştıktan sonra, 1994 yılından bu yana, Bekirpaşa, İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde, çeşitli müdürlükler ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu geçen 22 yıllık aktif çalışma hayatım boyunca Kocaeli halkı ve çalışma arkadaşlarım beni yakinen tanımaktadır ve gazete haberlerinde geçen hain FETÖ-PDY ile herhangi bir irtibatımın olmadığı herkes tarafından alenen bilinmektedir. Ben 30 yılı aşkın bir süredir Risale-i Nur eserlerini okumaktayım ve Risale-i Nur talebesiyim. Bu hususu hayatım boyunca hiçbir zaman gizlemedim, her zaman açık ve net oldum. Buna beni tanıyan herkes şahittir.

Ayrıca bahsi geçen FETÖ-PDY örgütünün ve liderinin uzun yıllar boyunca Risale-i Nur düsturlarını ve İslami birçok esası tahrif ettiğini ve temiz olan cemaat manasını kirlettiğini her zaman dile getirdim. Kökü dışarda, dal ve budakları devlet kurumlarımız ve şanlı ordumuza kadar sızmış olan eli kanlı bu paralel ihanet şebekesinin, yalnız Allah rızasını esas alan ve dünyevi hiçbir hesabı olmayan pak, temiz Risale-i Nur talebelerinin cemaatiyle uzaktan yakından bir alakaları yoktur ve olması da mümkün değildir. Aradaki bu bariz fark, başta sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümet yetkilileri tarafından bilinmektedir ve mükerrer defalar da dile getirilmiştir. Ancak bu hain örgüt, her şeyi olduğu gibi cemaat manasını da kirlettiği için hakiki Risale-i Nur talebelerinin cemaatini, bu örgütle karıştırabilen bazı şahıslar maalesef hala mevcuttur. Risale-i Nur talebeleri, manevi asayiş bekçileridir ve her zaman devletinin ve milletinin yanında yer almışlardır. Müslümanların uzun zamandan beri ilk defa rahat bir nefes almasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, mevcut dindar hükümetimizi her zaman maddi ve manevi destekçisi olmuşlardır. Bu husus, üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin hayattaki talebeleri tarafından da her zaman dile getirilmiştir.

Bu sebeple, şahsıma karşı yapılan bu çirkin ittihamı hiçbir şekilde kabul etmiyorum ve etmem de asla mümkün değildir. Ben Risale-i Nur talebesiyim ve bununla da her zaman iftihar ediyorum. Her hangi bir makam veya dünyevi beklenti içinde de değilim. Fakat devletimiz tarafından yürütülmekte olan FETÖ-PDY mücadelesi kapsamında yapılacak incelemelerde, yetkili kişilerin ve basının Risale-Nur talebelerinin cemaatini bu hain örgütle karıştırmaması ve başka mağduriyetlerin ortaya çıkmaması için daha hassas davranılmasının gerekliliğini kamuoyuna arz ederim.

Ramazan HAS

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Eski Terminaller Şube Müdürü

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom