Polise bombalı tuzak: 3 şehit

MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin karayoluna tuzakladığı patlayıcıyıcı polis zırhlı aracının geçişi sırasında infilak ettirdi.

Polise bombalı tuzak: 3 şehit Bölgesel

Mardin Şanlıurfa Karayolu üzerinde Emniyet mensubu personelin naklini sağlayan zırhlı polis aracına yapılan saldırıda üç özel harekat polisi şehit oldu.

Derik - Viranşehir Karayolu üzerinde Denktaş Köyü yakınlarında terör örgütü PKK mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu üç özel harekat polis şehit oldu. Olayın yaşandığı alana çok sayıda zırhlı polis ve askeri araç sevk edilirken, saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon geniş bir alana yayıldı.

Öte yandan konuyla ilgili Mardin Valiliği'nden paylaşılan bilgi notunda şu ifadelere yer verildi; "25.07.2016 günü saat 13:20 sıralarında Derik- Nusaybin istikametinde İpek yolu üzerinde göreve giden Personelinin naklini sağlayan zırhlı polis aracına bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından daha önceden yola tuzaklanmış EYP’nin patlatılması sonucu saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucu araç içerisinde bulunan 3 polis memuru şehit olmuştur." denildi.


Şehit polislerin isimleri belirlendi

Mardin Şanlıurfa Karayolu üzerinde personelin naklini sağlandığı sırada polis aracına yapılan saldırıda şehit olan üç özel harekat polisinin isimlerine ulaşıldı.

Derik Viranşehir Karayolu üzerinde Denktaş ve Hayırlı Köyleri yakınlarında PKK Terör Örgütü Mensuplarınca önceden yola döşenen El Yapımı Patlayıcının polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılması sonucu üç özel harekat polisi şehit oldu. Saldırıda şehit olan özel harekat polislerinin Ahmet Demir, Ramazan Akyürek ve MetinMalkav oldukları öğrenildi.

Bugün saat 13.20 sıralarında gerçekleşen ve yüklü miktarda patlayıcı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda zırhlı polis aracı, saldırının şiddetiyle havalanıp yaklaşık 50 metrelik mesafede duran tarlaya düştü. Şehit olan polis memurları olay yerine intikal eden sağlık ekiplerince hastanelere kaldırılırken, patlamanın yaşandığı alanda büyük bir çukur oluştu. Uluslar arası taşımacılık güzergahı da olan patlamanın yaşandığı Tarihi İpekyolu her iki taraftan da araç ulaşımına kapatıldı. Saldırganların yakalanması için çok sayıda asker ve polis zırhlı aracı alanda geniş bir arama tarama çalışması başlattı.

KONYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bu arada Mardin'in Derik ilçesinde şehit olan 3 polisten biri olan şehit Ramazan Akyürek'in Sarayönü ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom