Şehidimiz Var

Diyarbakır Silvan'da bir baraj inşaatında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Astsubay Metin Uysal'ın Kocaeli'deki evine acı haber ulaştırıldı.

Şehidimiz Var Bölgesel

Silvan'da baraj inşaatında çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Metin Uysal'ın Gebze Gaziler Mahallesindeki baba ocağına acı haber verildi.

Sivas'ta görev yaptığı sırada geçici görev için gittiği Diyarbakır'da şehit düşen Uysal'ın şehadet haberinin verildiği baba evi Türk bayrakları ile donatıldı.

Gebze Gaziler Mahallesi 1774 Sokak adresinde oturan İslam-Ayşegül Uysal çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Metin Uysal'ın şehit olduğu haberi aileyi yasa boğdu.

MEMLEKETİ DÜZCE'DE DEFNEDİLECEK

Kısa bir süre önce Diyarbakır'da göreve başlayan Meyin Uysal'ın 3 ay önce nişanlandığı öğrenildi. Silvan'da şehit düşen Metin Uysal'ın acı haberini alan amcası Sezai Uysal, şehit Metin Uysal'ın kısa bir süre önce Diyarbakır'a göreve gittiğini dile getirerek, "Acımız büyük ama vatan sağ olsun" dedi.

Şehit haberinin alınmasının üzerine şehit evine taziye ziyareti gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ise "Acımız büyük, şehidimiz bekliyoruz. Şehidimizin şehadet haberi baba ocağına ve ilçemize ateş düşürmüştür. Bütün hazırlıklarımızı yaptık, şehidimizi bekliyoruz. Daha yeni demokrasi sınavından çıktık. Darbecilerle mücadelemiz hala devam ederken, terörün başka bir kahpeliğine şehit oldu. Biz aileye elimizden gelen her desteği vereceğiz. Başımız sağ olsun" dedi.

Şehit Metin Uysal'ın cenazesinin memleketi Düzce Yığılca Doğanlar Köyü'nde yarın öğle namazını müteakip toprağa verileceği öğrenildi. Uysal ailesinin de Gebze'den Düzce'ye doğru yola çıktığı bilgisine ulaşıldı. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom