Kapatılan Gazetelerin Akibeti

Kocaeli'de faaliyet gösteren Bizim Kocaeli, Manşet Kocaeli ve Demokrat Gebze gazetelerinin kapatılmasından sonra akıllarda gazetelere ne olacak sorusu geldi. işte haberimiz...

Kapatılan Gazetelerin Akibeti Bölgesel

Kocaeli'de faaliyet gösteren Bizim Kocaeli, Manşet Kocaeli ve Demokrat Gebze gazetelerinin kapatılmasından sonra akıllarda gazetelere ne olacak sorusu geldi. 

OHAL kapsamında alınan tedbirler neticesinde kapatılan gazetelere aşağıdaki uygulama uygulanacak.

Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek.

Maliye Bakanlığının Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğle, söz konusu kararnameyle kapatılan kurum ve kuruluşların Hazineye intikal etmiş sayılan her türlü taşınırlarla mal varlığı, alacak ve hakları, belge ve evrakı ile tapuda resen Hazine adına tescil edilecek taşınmazlarla ilgili alınacak tedbirler ile bunlar hakkında yapılacak iş ve işlemlere ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

İllerde defterdarlığı, ilçelerde milli emlak müdürlüğünü, yoksa mal müdürlüğünü ifade eden "İdare" tarafından tespit işlemlerine derhal başlanılacak ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılacak. Tespit işlemleri, gerektiğinde Bakanlık ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının personelinin katılımıyla da yapılabilecek.

Tespit çalışmaları sonucunda kapatılan kurum ve kuruluşların mal varlığı ile her türlü defter ve belgelerine ilişkin bilgiler, düzenlenecek bir tutanakta gösterilerek kayıtlara alınacak. Ayrıca mümkünse bu tutanakta kapatılan kurum ve kuruluşlara ait menkul kıymet ve varlıkların cins, miktar ve değerleri de gösterilerek kayıtlara alınacak. Yapılacak tespit işlemlerinde kapatılan kurum ve kuruluşun varsa temsilcisi veya çalışanı da bulundurulacak ve düzenlenen tutanaklar bunlar tarafından da imzalanacak.

 

İş yerinde çalışanlar hakkında herhangi bir uygulama şuan için yoktur. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom