Yazıklar olsun böyle zihniyete...

Yazıklar olsun böyle zihniyete... Köşe Yazısı

Kaç gündür kendimi zor tutuyorum yazmamak için, ama yeter!

Evet, büyük bir yangının içinde ülkemiz, her yer yangın yeri!

Birçok şehidimiz ve gazimizin olduğu inanılmaz bir sınavdan geçtik topyekûn, fakat yenilmedik, yıkılmadık ve ayrılmadık. Siyaset yapmadık, kimseye sen Kürtsün, sen Lazsın, sen Çerkezsin, sen manavsın yâda göçmensin demeden tek yumruk olup, o yumruğumuzu ülkemiz üzerine bir masaya vururcasına vurduk. Evet; buraya kadar her şey inanılmaz güzeldi, birlik olduk, dirlik olduk, tek olduk. Dosta düşmana istersek nasıl büyük bir güç olabileceğimizi gösterdik. Peki, her şey bu kadar güzelken bir anda bu nefret ve kin nereden çıktı?

Herkes herkesi şikâyet ediyor!

Neden?

Ayağını kaydırmak için!

Neden?

Bulunmaz fırsat yakaladıklarını zannediyorlar!

Neden?

Zaman kahpeliğe en müsait zaman!

Vur abalıya!

Devletimizin her hücresinde vatan hainleri yer alırken, tertemiz insanlar dedikodu ve gıybet ile oldukları makam ve mevki yüzünden hain ilan ediliyor.

Neden?

O yerde gözü olan onursuzlar yüzünden!

Hain kim?

Buna inanan ve bu dedikodunun yayılmasında yardakçılık yapanlar!

Zaten içimizde her fırsatı şantaj için, tehdit için, insanları kirletmek için zaman kollayan kahpeler için işte bulunmaz fırsat!

Yapmayın!

Yapmayalım!

Omuzlarımdaki ağır yük yüzünden inanın günde sadece birkaç saat uyuya biliyorum.

Her gün bizlerden acaba bugün kimi alacaklar, nereyi basacaklar, hangi kurumdan kimler gidecek diyerek haber bekleyen 70.000 üzerinde ki, insanlara olan sorumluluk beni kahrediyor. Ve hiçbir bilgiyi araştırmadan, sormadan, belgeyi görmeden, eline almadan sırf tiraj almak ve tıklanmak için olsun diye insanları yakan onursuzlara lütfen tepki gösterin.

Sorgulayın!

Delil isteyin!

Belge isteyin!

Her gün gazetemize onlarca isim ve işyeri ismi veriliyor, bunların bir çoğu rakip olduğu işyerleri yâda kişileri yakmak için.

Yapmayın!

Darbenin yaşandığı günden bu yana, günlerdir mücadele veriyoruz. Kimsenin hakkına girmeyelim, kimsenin vebalini almayalım diyerek.

Fakat öyle yalan bilgiler, öyle yalan dedikodular dolaşıyor ki, sormayın gitsin!

Lütfen empati yapalım!

Herkesin bir ailesi ve bir çevresi var!

Suçluluğu kanıtlanana kadar, her birey masumdur düsturunu lütfen unutmayalım.

Hainlerin, bölücülerin kol gezdiği, fitne tohumları serptiği bu zor zamanlarda lütfen, ama lütfen biraz dikkat edelim. Unutmayalım ki, bazı insanların yaşamasının en büyük nedeni onurları ve şerefleridir!

 

Zulme uğrayan hasmım olsa bile, elimden geliyorsa, önce uğradığı zulümden kurtarır sonra hasımlık yaparım. Ben böyle yetiştirildim! Kimse benden daha farklı şeyler beklemesin! Benim dostluğumda, hasımlığımda mertçedir!  

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom