Milli Savunma Bakanı Işık: 9'u General 311 Asker Firari

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, darbe girişimi sonrası 9'u general 311 askerin firar ettiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Işık: 9'u General 311 Asker Firari Bölgesel

Katıldığı canlı yayın programında gündemi değerlendiren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 9 u general 311 askerin fiari olduğunu açıkladı.

ASKERİ OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 95'İ FETÖ İLE İLİŞKİLİYMİŞ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.

Bakan Işık, "TSK'da ihraçlar daha bitmedi. 9'u general 311 firari asker var. Çalışma sürüyor. Kayıp helikopter ya da araç yok. Kayıp mermi ve silah olabilir" dedi. Işık, askerliğin asli işlerinde Genelkurmay'a kesinlikle dokunulmayacağını, emir komuta zincirinin bozulmayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca Fikri Işık, kapatılan askeri okullarla ilgili, "Askeri uzmanlar askeri okullarda okuyan öğrencilerin yüzde 95'i bu yapıyla (FETÖ) ilişkili." dedi.

"9'U GENERAL 311 ASKER FRAR ETTİ"

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri ile GATA Komutanlığı'nda yeni atamalar yapıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TSK'daki ihraçların da devam edeceğini söyledi ve darbe girişiminden bu yana 9'u general 311 askerin firar ettiğini açıkladı.

AKSAKALLI'NIN GÖREVİNDE KALMASINA KARAR VERİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'nın, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 94 general, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 22 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 44 general ile GATA Komutanlığından 6 general ve 1 amiralin çeşitli görevlere atanmalarına ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre Korg. Zekai Aksakallı, Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndaki görevine devam etmesine karar verildi.

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Dinçer Ural'ın yeni rütbesiyle aynı görevine, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Adli İşler Yardımcısı Tuğgeneral İhsan Bülbül'ün Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

30 AĞUSTOS'TA TÖREN YAPILMAYACAĞINI AÇIKLADI

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda geçit törenlerinin de bu yıl darbe girişimi nedeniyle yapılmayacağını açıkladı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom