Kültür Elçileri Karamürsel'de

Yunus Emre Enstitüsünün 'Türkçe Yaz Okulu' programı kapsamında Kocaeli Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler Karamürsel'in tarihini ve kültürünü tanıdılar.

Kültür Elçileri Karamürsel'de Karamürsel Haber

Yunus Emre Enstitüsü ve KOÜ işbirliği ile düzenlenen 16. Türkçe Yaz Okulu kapsamında Kocaeli'de misafir olarak kalan 15 uluslararası öğrenci ve bir rehber kültürel gezi kapsamında Karamürsel'de bir takım ziyaretlere bulundular. KAPAM'ın eşlik ettiği öğrencilerle Karamürsel Belediyesi'nin hizmete sunduğu Kent Müzesi , ardından Sepetçi Ali KOYGUN, Karamürsel ALP Mezarı ziyareti gerçekleştirilerek ardından Aşıklar Tepesi ile geziye son verildi. 

''TÜRKÇE DÜNYANIN HER YERİNDE'' sloganıyla hareket eden Yunus Emre Enstitüsü bu sene Türkçe öğrenen 540 uluslararsı öğrenciyi ülkemize getirmiş, 20 üniversite ile işbirliği dahilinde olup Kocaeli'ye bu öğrencilerden 15'ini getirmiştir. KOU adına programa koordinatörlük eden Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Gencay ZAVOTÇU, Müdür Yard. Tolga BAYINDIR, Öğretim Görevlisi Fatih KIRAN katılım sağladı. ​

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom