Memurlara Müjdeli Haber; Kamuda Yıllık İzin Yasağı Kaldırıldı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kamu görevlilerinin yıllık izin yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Memurlara Müjdeli Haber; Kamuda Yıllık İzin Yasağı Kaldırıldı Bölgesel

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basının karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu çalışanlarına getirilen yıllık izin yasağının kaldırıldığını açıkladı. Başbakan yardımcısı Kurtulmuş, gündeme dair de önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"YENİKAPI'DA 5 MİLYON, DİĞER İLLERDE 10 MİLYON VATANDAŞ MEYDANLARI DOLDURDU"

"Dün, emniyetin kayıtlarına göre İstanbul'da 5 milyon yurttaşımız bir araya gelmiş, Türkiye genelinde, diğer illerdeki toplantılarla da yaklaşık 10 milyona yakın insan eş zamanlı olarak Türkiye'nin meydanlarını doldurarak ülkesine, vatanına, bayrağına, milli birliğine sahip çıkmış, demokrasiyi benimsediğini bir kere daha dosta, düşmana göstermiştir."

"MEMURLARIN İZİN YASAĞI KALDIRILDI"

"Bugün itibarıyla kamu personelimizin, kamu görevlilerimizin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik izinlerini kullanabileceklerdir."

"KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK"

"Büyük ihtimalle Kurban Bayramı tatilimiz de 9 günlük olacak, yani cuma günü olacak ama onun kararı henüz Bakanlar Kurulu'na gelmedi."

"9'U GENERAL 216 ASKER FİRARİ"

"186 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ve 30 Jandarma Genel Komutanlığı mensubu personel, yani toplam 216 kişi firaridir. Onlar, kaçmıştır. Bunların içerisinde 9 tanesi de general rütbesinde olan kaçaklardır."

ASKERLERİN KANDİL'E KAÇTIĞI İDDİASI

(FETÖ'cü bazı askerlerin Kandil'e kaçtığı iddialarıyla ilgili) "Kaçakların, Kuzey Irak'ta başka bir terör örgütünün elinde olduğu bilgisi, bizim resmi kaynaklarımız tarafından asla doğrulanmamıştır. Bunlar şu anda bizim açımızdan spekülasyon mahiyetinde birtakım sözlerdir."

İŞ ADAMLARINA, KOBİLERE MÜJDE: SÖZ VERMİŞTİK, YASALAŞTIRIYORUZ

"Bugün itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine göndereceğimiz bir kanun tasarısı var. Ekonomik reform paketlerimizin içerisinde zikrettiğimiz bir husus şuydu; iş adamlarının taşınır mallarının alet, makina, teçhizat ve diğer taşınırlarının, bankalara teminat olarak verilebilmesinin kolaylaştırılması. Bunu söz olarak vermiştik. Ekonomi çevrelerini, özellikle KOBİ'leri rahatlatan çok önemli teklifti bu. Şimdi bunu yasalaştırıyoruz. Bundan sonra iş adamlarımız, sadece taşınmazlarını değil aynı zamanda taşınır mallarını, mülklerini de bankalarımıza rehin olarak verebilecek, teminat olarak gösterebilecektir."

"TBMM AYIN 19'UNDA TATİLE GİREBİLİR"

"Meclis tatili için partilerimizin oturup uzlaşıp belli bir takvim belirlemesi lazım. Hakikaten Meclis çok çalıştı. Meclis'in de belli bir tatil hakkı olduğunu ifade etmek isterim. Muhtemelen, çok kesin olmamakla birlikte ayın 19'u itibarıyla TBMM bir tatile girebilir. 1 aylık bir süre olacak bu tatil, çok büyük ihtimalle. Partiler uzlaşmadığı, henüz konuşulmadığı için 'ihtimal' diyorum."

14 AĞUSTOS İDDİALARINA CEVAP VERDİ

FETÖ'ye yakın isimlerin 14 Ağustos iddialarına karşılık Numan Kurtulmuş, "Bunların 'biz vazgeçtik' demesini beklemek saflık olur" dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom