Şevki Yılmaz, Karamürseli büyüledi

Kocaeli, Karamürsel’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Şevki Yılmaz ziyaretlerinin ardından, 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki demokrasi nöbetleri

Şevki Yılmaz, Karamürseli büyüledi Karamürsel Haber

Kocaeli, Karamürsel’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz ziyaretlerinin ardından, Karamürsel İlhançınar alanında konuşma yaptı.15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlardaki demokrasi nöbetleri aralıksız olarak devam ediyor. Geçtiğimiz gün, yaşanan bu darbe girişimine karşılık bütün dünyaya birlik beraberlik mesajı verdik. 
Tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel İlhan çınar alanın da toplanan yüzlerce Vatandaş, Türk bayrakları ile beraber, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Dik dur eğilme", "FETÖ’ye idam" sloganları attı. Demokrasi nöbetine katılan Rize Eski Milletvekili, Yazar Şevki Yılmaz ise, İslam düşmanları ve darbelere değindi.Son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini ve bundan rahatsız olanların bu yükselişi durdurmaya çalıştığını ifade eden Yılmaz, “Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini çekemeyenler, ‘sen mi hızlı tren yaparsın, sen mi ordunun silahının yüzde 80’ini Türkiye’de üretirsin, sen mi insansız hava aracı yaparsın, sen mi füze yaparsın, sen mi otobanlar yaparsın, sen mi kişi başına milli gelirin 2 bin dolara düşmüş bir toplumu 12 bin dolara yükseltirsin, sen mi yüzde bin gece faizlerini yüzde altılara kadar düşürerek faiz lobisine savaş açarsın’ deyip, darbe yapmaya kalktılar” dedi.
12 Eylül 1980 darbesinin sabahında Amerikan basınının ’Bizimkiler başardı. Türkiye’de bizim çocuklar başardı’ mesajını geçtiklerini hatırlatan Yılmaz, “16 Temmuz sabahı aynı Avrupalı haçlı medya, ’Bizimkiler yenildi. Bizim çocuklar yenildi’ diye başlık attı. 16 Temmuz’da tanklarla Türkiye’yi ele geçirselerdi, Türkiye şu an Şam, Bağdat olacaktı” şeklinde konuştu.
Darbenin gerçekleşmesi durumunda Fethullah Gülen’in mehdi olarak ilan edileceğine dikkat çeken Yılmaz, “Sakın ona ‘Fethullah’ demeyin, onun adı ‘lanetullah’. Darbenin gerçek olması halinde Fethullah Gülen, mehdi olarak ilan edilecekti. O zaten mahkeme kararı ile mehdi ilan edilmişti. Eğer bu adam bunu başarsaydı; bir ay sonra Ankara’ya mehdi diye gelecek ve böylece ona uymayanlar bir bir katledilecekti" diye konuştu.Karamürsel İlhan Çınar alanında bulunan kalabalığa seslenen Yılmaz, bizler bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne bu denli sahip çıktığımız süre Türk halkının önünde hiçbir güç karşı duramaz dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom