Darbenin Karamürsel Yansıması -2-

Darbenin Karamürsel Yansıması -2- Köşe Yazısı

Ülkemizde yapılmaya çalışan hain darbe girişiminden sonra, özellikle ilçemizde çok şükür çok büyük sıkıntı yok. İlçemizde bulunan güvenlik güçlerinin titiz çalışması ve yapılan ihbarları değerlendirmesi sonucu birçok bilgi ve belgeye ulaşıldı. Fakat yapılan bunca operasyonlara rağmen bu işin sonu nereye varak kestirmek çok zor! Her gün yeni isimler havalarda uçuşuyor. Herkes birilerini lekelemek için inanılmaz yollara başvuruyor! Özellikle fitne ve dedikoduyu hayat felsefesi yapmış kişiler bu yaşadığımız acı günlerin keyfini sürerek ortalığı karıştırmak için adeta birbirleri ile yarışıyorlar. Ama çok şükür ilçemiz Kocaeli’nin diğer ilçelerine nazaran çok, çok daha iyi durumda. İlçemizde 15 Temmuzdan bu yana tutuklu sayısı beş kişi,şuan itibarı ile Pazartesi gününden beri sorguda bulunan bir kişi bulunmakta, bunun yanı sıra soruşturma kapsamında açığa alınan ve hala soruşturması devam eden birçok kişi var. Fakat hatırlatmakta fayda buluyorum, ortalıkta dolaşan fitne ve dedikodu inanılır gibi değil. Evet, olay çok ciddi! Fakat bizlerde vatandaş olarak bu ciddiyetin farkında olmalıyız. Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, daha bugün dedi. Emin olduğunuz, şüphe duyduğunuz bu oluşum içinde olan kişileri şikâyet edin diyerek kendisi bizzat açıklama yaptı. İnsanların ayağını kaydırmak için, ekmeği ile oynamak için, makamından etmek için fitne ve dedikodu ile insanları yakmaya çalışın demiyor ama! Elinde güvenilir bilgi olan ve emin olanlar mutlaka yardımcı olsun diyerek beyanat veriyor. Bu şekilde olursa hem güvenlik güçlerimiz daha emin ve sonuca ulaşacak şekilde çalışır, hem de vakit kaybederek gerçekten suçu olan kişilerin daha erken yakalanması sağlanır. Lütfen duyarlı olalım ve bu konuda elimizi taşın altına sokarak devletimize yardımcı olalım.

 

Sayın Kaymakamımız Bu konuya el atmalı

 

İlçemizde her zaman şiddetle üzerine basa, basa her daim akıllarda tutmaya çalıştığım bir sorun var. Bunun adı yok olup giden gençlik! Peki, ama bu gençlik neden yok olup gidiyor? Uyuşturucu batağına neden saplanıyor? Çünkü yapacakları daha iyi bir iş yok! İlçemizde spor neredeyse bitme noktasına geldi! Futbol sezonu başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen ilçemizde hali hazırda bulunan üç, beş kulüp elinde son kalan bir, kaç oyuncusunu da dışarı kaptırmanın eşiğine gelmiş durumda. İlçemiz güreş ile tarih yazmış olmamıza rağmen maalesef onunda dibini gördük! Onlarca başarılı futbolcu, taekwon-docu olmasına rağmen hepsini dışarılara kaptırdık. Basket bolda tarih yazan pırıl, pırıl gençlere yol parası bile bulamadık! Peki, ama spor olmazsa bu gençlik ne olur? Devlet ve ilçemizde devletin temsilcisi olan Sayın Kaymakamız dan beklenen en büyük hareket spora ve spor yapmaya çalışan gençlere acil olarak sahip çıkması. Spor müdürlüğünde aylardır bekleyen ve nedense hala karşılığı gelmeyen sözlerin ve vaatlerin yerine getirilmesi için biran önce ivedilikle harekete geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

ACİL ARSA GEREKİYOR

Geçtiğimiz gün Sayın Milli Eğitim Müdürümüz, Murat Çakır ile ilçemizin kanayan yarası olan ve geçtiğimiz dönem ilçemizin adını altın harflerle gerek Kocaeli de, gerekse Türkiye’ye duyuran başarılara imza atan, İmam hatip Orta Okulu öğrencileri adeta sürünüyor. Uzun bir zamandır prefabrikten olan kümes gibi sınıflarda yazın ayrı, kışın ayrı sıkıntı çekiyorlar. Ne güzel öğretmenleri var ki, bu kadar imkânsızlıkları görmezden gelip bu öğrencileri motive ederek böyle başarılara ve birinciliklere imza atmalarına vesile oluyorlar onları ayrıca tebrik ediyorum. Fakat ben her okulun önünden geçtiğimde içim acıyor. Bu konuyu konuşmak için Milli Eğitim müdürümüzün yanına gittim, fakat Sayın Kaymakamımız hiçbir konuda kendisi haricinde Basın Mensuplarına bilgi verilmemesini istediği için okulun akıbeti hakkında bir bilgi alamadım. Ben bu çocukların durumuna çok üzülüyorum, elimden geldiğince de gündemde tutarak bu konu ile alakalı gerekli mercilerin harekete geçmesini istiyorum, fakat devlet kanalında bizim istediğimiz gibi gitmiyor anlaşılan işler. Umarım Sayın Kaymakamımız bu konu için ivedilikli bir şekilde hassasiyet gösterir. Ayrıca bu konu ile alakalı olarak öncelikle İsmail Yıldırım ve İlim yayma cemiyeti başkanı başta olmak üzere canla başla çalışan arsa temini için uğraşanlara da, şahsım adına çok teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile eğer bir arsa bulunur ve büyüklerimiz bu işin üzerine biraz daha fazla giderse arsanın temininden sonra, çok kısa bir sürede binanın yapılabileceğine dair çok güzel duyumlar aldım, fakat arsanın biran evvel temini gerektiğini sevgili Karamürsel Halkına duyurmak istedim.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom