Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri konusarakogren.com'da

Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri konusarakogren.com'da

Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri konusarakogren.com'da

Eğitim alırken kimsenin elinde sihirli bir değnek yoktur. Bu nedenle ciddi çalışmalarınızın ve çabalarınızın olması gereklidir. Bazı durumlarda bu öğrenme sürecinin daha hızlı olmasını isteyebilir, bunun için hızlı ingilizce öğrenme teknikleri araştırmaları yapabilirsiniz. Bu alanda gramer işin temeli olsada dili yaşayarak yani konuşarak öğrenmek, istediğiniz hızı kazandırak en önemli kriter olacaktır. Bir dili öğrenirken yaşayarak öğrenmek hem kaliteli kullanımlar sağlayacak, hem de kalıcılık ortaya çıkaracaktır. Bu öğrenme sürecinde dikkat etmeniz gereken il kural çok okumaktır. Farklı ingilizce kaynaklar okuyarak cümle kalıplarını öğrenmek ve kelime dağarcığınızı geliştirmek çok kısa zamanda çok uzun mesafeler kat ettirecektir. Bunun yanında elinizde mutlaka bir sözlük bulunsun. Tercih edeceğiniz sözlükler ise basit açıklamaları bulunan çeşitlerden olmalı, bu tür sözlükler her alanda size destek olacaktır. Dinlemek telaffuz açısından çok önemlidir. Hiç anlamasanız bile yabancı kanallar dinlemek ya da filmler izlemek gereklidir. Bir süre sonra kulak aşinalığı ile telaffuz alanında çok hızlı bir şekilde yol aldığınızı görebilirsiniz.

Bunların yanı sıra ingilizce içerikleri bulunan forumlarda yazışmak, sorular sormakta dilinizi geliştirecek özellikler arasında yer alır. Kendinizi farklı ülkelerden arkadaşlar edinebilir ve onlarla yazışarak eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında en önemlisi konuşmaktan çekinmemek olacaktır. Çoğu insan ingilizce eğitimi alırken öğrendiği kelimeleri cümleler halinde bir araya getirmeye çekinir. Ancak öğrendiklerinizi anında uygulamaz iseniz bir süre sonra unutmanız kaçınılmazdır. Konuşarak çok daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve kendinize olan güveniniz arttıkça daha fazla konuşmaya çalışabilirsiniz. Sürekli yeni kelimeler öğrenmeli ve yaptığınız araştırmalarda kendiniz olabildiğince geliştirmeye çalışmalısınız. Bu alanda zor ingilizce ne demek şeklinde araştırmalar yapabilirsiniz. Hard kelimenin ingilizce anlamı olacaktır. Aynı anlama gelen austere, dodgy, heavy, impetus, involute gibi kelimelerde bulunmaktadır. Tüm bu kelimeler arasından en çok kullanılan kelimeler tercih edilmelidir.

Zor durumlarda- to bear one’s self, gibi farklı kelime grupları içerisinde kelimenin farklı kullanımları da bulunacaktır. Bunların bir kuralı yoktur. Bu tamamen daha fazla pratik yaparak kazanılacak bir anlayıştır. Araştırmalar yaparken ingilizce kısa sözler öğrenerek sosyal medya üzerinde kendi tarzınızı oluşturmak isteyebilirsiniz. Bunun için http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-kisa-sozler/ adresini ziyaret edebilir ve etkileyici sözler arasından kendinize özle seçimler yapabilirsiniz. Sayfa içerisinde bulacağınız bu güzel sözlerin anlamları da bulunmaktadır. İngilizce forumlarda, watsaap durumlarında ya da sosyal medya kullanımlarında bu sözler arasından tercihler yaparak farklı paylaşımlar yapabilirsiniz.
 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom