Yarışmayı kazan İngiltere’de bedava İngilizce öğren

British Council, #sözkalıraltyazıuçar isimli yarışmaylayedi kişiye İngiltere’ye ücretsiz dil eğitimi imkanı veriyor. Facebook üzerinden düzenlenen yarışma 24 Şubat’a kadar devam edecek.

Yarışmayı kazan İngiltere’de bedava İngilizce öğren Eğitim

İngilizce seviyesi ne olursa olsun herkes yabancı film izlerken altyazıları takip eder. Kötü çevirilerle hazırlanmış, özensiz altyazılara, ve  o cümlelerin tam Türkçe karşılığı olmamasına herkesin maruz kalabildiğinden yola çıkan British Council, bu duruma çok eğlenceli bir Yarışmayla dikkati çekiyor. İngilizceyi yerinde, yani İngiltere’de öğrenmenin önemini vurguluyor.3-24 Şubat 2015 tahirleri arasında düzenlenen #sözkalıraltyazıuçar isimli yarışmanın ödülüİngiltere’de İngilizce dileğitimi.British Council yarışmayı kazananlar arasında yapılacak çekilişle yedi kişiye İngiltere’nin seçkin dil okullarında ücretsiz dil eğitimi alma fırsatı sunuyor.Çekilişi kazanaların vize, uçak bileti, konaklama ve okul masrafları da British Council desteğiyle ödül veren kurumlar tarafından karşılanacak.  

Katılımcıların British Council Türkiye’nin Facebook sayfasından ulaşabileceğiyarışmada, kısa videolara yazılmış komik altyazıların yerine doğru alt yazıyı bulmaları gerekiyor. Yanlış cevap verenlere ise tekrar deneme şansı veriliyor. 18  yaşınıdolduran herkesin katılım hakkı olduğu yarışmadadoğru cevap verenler çekilişe katılma hakkı kazanıyor.
 
British Council Eğitim Direktörü Yavuz Yılmazoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada düzenli olarak yaptıkları araştırmalarda İngiltere’ye dil öğrenimi için giden öğrenci sayısında her yıl düzenli bir artış saptadıklarını belirterek, “British Council olarak İngilizce’yi en iyi ve hızlı öğrenme yönteminin İngilizce’nin ana vatanına gitmek olduğuna inanarak, İngilizce İngiltere’de öğrenilir diyoruz. Amacımız bu konuya dikkat çekmenin yanında İngilizce öğrenmek isteyenlere de bir fırsat yaratmak. Kazananların İngiltere deneyimlerinin hem bireysel gelişimlerine hem de kariyerlerine olumlu etkisi olacağına eminiz” dedi. Yılmazoğlu aynı zamanda yarışmada kullanılan siyah beyaz filmlerin British Council Film Koleksiyonu’na ait büyük bir arşivin taranması sonucu seçildiğinin altını çizdi.

İngiltere’de ücretsiz olarak dil eğitimi alma hakkı kazanan yedi kişi; Embassy English, Vacational Studies, Concorde International, The Essential English Centre, Alpha Omega College, London School of Englishve Club Class Language School’da 2-4 hafta arası sürelerde eğitim görecekler.

İngilizce’yianavatanında, İngiltere’de öğrenme şansı kazananlar aynı zamandazengin İngiliz kültürünü ve İngiltere’nin hareketli sosyal yaşamını deneyimleme fırsatı  da bulacaklar.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom