TANKLAR KOCAELİ'DEN ÇIKIŞ YAPTI

Suriye'de sabah erken saatlerde başlatılan sınır ötesi harekat için Kocaeli'nde konuşlandırılan tankların sevkıyatı başlatıldı.

TANKLAR KOCAELİ'DEN ÇIKIŞ YAPTI Bölgesel

IŞİD'in temizlenmesi için sabah erken saatlerde Suriye'ye operasyon başlatılmıştı. Operasyonun başlaması ile Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD'den temizlenmesi için başlatılan operasyonun hızlanması ile beraber Kocaali’de de hazır tutulan askeri birliklerde çekicilerin üzerinde hazır bulunan tankların sevkiyatı başladı.

SEVKİYAT KÖSEKÖY'DEN

Edinilen bilgilere göre; DAEŞ'e karşı başlatılan askeri harekat  için batı illerinden görevlendirilen yaklaşık 30 tank Köseköy Tren Garı'ndan trenlere yüklenerek Gaziantep'e ve çevre illere sevk ediliyor.

Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla "Fırat Kalkanı" askeri harekatına takviye amacıyla batı illerinden yaklaşık 30 tane tank Köseköy'den gönderiliyor.

TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla "Fırat Kalkanı" askeri harekatını başlatıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom