9 Ereğli balık festivali'ne yoğun katılım

Karamürsel’in balıkçı kasabası Ereğli'de av yasağının yarın gece yarısı sona erecek olması nedeniyle düzenlenen geleneksel ‘Ereğli Balık Festivali’nde 6 bin kiş

9 Ereğli balık festivali'ne yoğun katılım Karamürsel Haber

Karamürsel Ereğli'deki Balık Festivali'nde 6 Bin Kişiye Balık- Ekmek Ziyafeti

 

Karamürsel’in balıkçı kasabası Ereğli'de av yasağının yarın gece yarısı sona erecek olması nedeniyle düzenlenen geleneksel ‘Ereğli Balık Festivali’nde 6 bin kişiye balık ekmek ziyafeti verildi.

Karamürsel’in balıkçı kasabası Ereğli’de av yasağının yarın gece yarısı sona erecek olması nedeniyle düzenlenen geleneksel ‘Ereğli Balık Festivali’nde 6 bin kişiye balık ekmek ziyafeti verildi. Karamürsel Belediyesi'nin bu yıl 9'ncisini düzenlediği Balık Festivaline Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Coşar Özler, Karamürsel Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, siyasi parti yetkilileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile yapılan şenlik ülkemizde son dönemde yaşanan olaylar yüzünden buruk geçti.

 

15 Nisan'da başlayan ve yarın gece yarısı sona erecek olan av yasağı öncesi Ereğli sahilinde yakılan mangallarda 6 bin kişilik ithal uskumru kızartılıp ekmek arası yapılarak  dağıtıldı. Bu yıl balığın bol olacağını söyleyen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ‘Ereğlililer balık avıyla ekonomik gelir sağlıyor. Ancak biz denizlerimizi şu anki teknolojiye göre yeterince kullanmıyoruz. Göstergeler bu sene balığın çok olacağını söylüyor. Umarım bu yıl sofralarımız balıkla dolu olur’ diye konuştu.

 

Her yıl büyük keyifle festivalde balık yediklerini söyleyen vatandaşlardan Aslı Yetkinyılmaz Ka ramürsel’de geleneksel hale gelen balık festivali çok keyifli geçiyor. Bu yıl balığın bol olacağını umut ediyoruz. İnşallah balıkçılarımız denizlerden bereketli dönerler’ derken, Burhan Yılmaz da, ‘Balık avı öncesinde bu etkinlik bizi çok mutlu ediyor. Yarın balıkçılar denize açılacak. Bu yıl ki balık sezonunun hayırlı olmasını ve bol balıklı geçmesini diliyorum’ dedi.

 

Bu arada ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle yapılması planlanan  halk konseri iptal edildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom