Meteoroloji Karamürselde kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşlar uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kocaeli'de kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşları uyardı. İlimizdeki kar yağışının bu geceden itibaren başlayıp, Çarşamba akşamına kadar etkisini sürdüreceği ifade edildi.

Meteoroloji  Karamürselde kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşlar uyarıldı Karamürsel Haber

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karamürsel'de kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşları uyardı. İlçemizde kar yağışının bu geceden itibaren yoğunlaşıp, Çarşamba akşamına kadar etkisini sürdüreceği ifade edildi.

10.02.2015 Salı ve 11.02.2015 Çarşamba günü ülkemizin büyük bölümünde görülecek kar yağışlarının Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova ve İstanbul’un Anadolu yakası), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Karaman), Akdeniz bölgesinin iç kesimleri (Isparta, Burdur, Kahramanmaraş’ın ve Adana’nın kuzey kesimleri ile Antalya ve Mersin’in iç kesimlerinde), İç Ege’de (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli ile İzmir, Manisa, Aydın’ın doğusu ve Muğla’nın iç kesimlerinde) ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda) kuvvetli (10 ila 20 cm) ve yer yer yoğun olacağı (20 cm üzeri) tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışları sebebiyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ile buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom