Kaybolmuştu, Genç Dalgıç Bulundu

Denize giren 2 dalgıçtan 1’i çıkıp diğeri çıkmayınca çıkan dalgıç arkadaşının boğulduğunu düşündü, polis, itfaiye ve kurtarma ekiplerini alarma geçirdi.

Kaybolmuştu, Genç Dalgıç Bulundu Bölgesel

Denize giren 2 dalgıçtan 1’i çıkıp diğeri çıkmayınca çıkan dalgıç arkadaşının boğulduğunu düşündü, polis, itfaiye ve kurtarma ekiplerini alarma geçirdi. İsminin Halil olduğu öğrenilen genç dalgıç başka bir koydan çıktı.

Olay Gölcük ilçesine bağlı Ulaşlı limanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 dalgıç programlı olarak dalmaya geldikleri koyda çıkacakları yeri belirleyerek daldılar, dalgıçlardan ismi öğrenilemeyen dalgıç, sudan çıkarak arkadaşı Halil’i aradı, aramalarına rağmen bulamadığı arkadaşı için endişeye kapılan dalgıç polis, itfaiye ve 112 sağlık görevlilerine haber verdi. Bu sırada çaresiz dalgıç’ın yardım çığlıklarını duyan çevredeki vatandaşlarda kıyıda balıkçı teknesi ile arama yapmaya başladı.

Arkadaşından bir türlü haber alamayan ve boğularak öldüğünü düşünen dalgıç dakikalarca gözyaşı döktü. Genç dalgıçı çevredeki vatandaşlar teselli etmeye çalışırken, bir süre sonra iyi haber geldi. Olay yerindeki Cafe Köy adlı kafeteryanın işletmecisi Coşkun Kaleli denizdeki arkadaşlarından telefonla iyi haberi aldı. Halil’in iyi olduğunu öğrenen Kaleli, panik içerisindeki diğer dalgıçla, kaybolan dalgıç Halil’i telefonla görüştürdü. Genç dalgıç Halil’in hiçbir sorun yaşamadığı ve akıntının etkisiyle başka koydan çıktığı anlaşıldı.

Çevre sakinlerinden İşletmeci Coşkun Kaleli, genç dalgıcın, arkadaşının boğulduğunu düşünüp yetkililere haber verdiğini, kendilerinin de arama çalışmalarına katıldığını belirterek, kaybolan dalgıcın başka koydan çıktığını ifade etti.

Kaybolduğu iddia edilen dalgıç Halil’in başka koydan çıkması üzerine polis, itfaiye ve 112 sağlık görevlileri olay yerinden ayrıldı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom