Kocaeli'de açığa alınan öğretmenler ihraç edildi. İşte tam liste

672 sayılı KHK ile MEB'den atılan öğretmen ve personelin isim listesi (Tam Liste) 02 Eylül 2016, 10:03

Kocaeli'de açığa alınan öğretmenler ihraç edildi. İşte tam liste Bölgesel

FETÖ'den açığa alınıp ihraç edilen öğretmenlerin tam listesi resmi gazetede yayınlandı. 1 Eylül tarihli resmi gazete ihraç edilen öğretmenler tam listesini haberimizde isimlerin tamamıyla birlikte bulabilirsiniz.

15 Temmuz 2016 tarihli kanlı darbe girişimi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında bulunan Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında çok sayıda öğretmen açığa alınmış, bazıları meslekten direkt olarak ihraç edilmişti. MEB, bünyesinden atılan öğretmenlerin isim listesini henüz açıklamadı. Konu ile ilgili de herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, KHK'lar ile birlikte görevden alınan ve meslekten ihraç edilen öğretmenlerin isimlerinin yakın zamanda açıklanması bekleniyordu. Bu gece yayınlana 672 sayılı KHK ile MEB'den atılan öğretmenlerin isimleri açıklandı. 

MEB'in öğretmenlik lisansını iptal ettiği ve meslekten ihraç ettiği öğretmenlerin listesini henüz yayınlamadı. FETÖ'cü öğretmenlerin isimlerinin en kısa zamanda yayınlanacağı ifade ediliyordu. 672 sayılı KHK ile MEB'de görev yapan öğretmen ve personelden ihraç edilenlerin isimleri açıklandı. 

MEB'in OHAL KHK'sı ile birlikte MEB bünyesinde 28 bin 163 MEB personeli ve öğretmen ihraç edildi. FETÖ'cü öğretmenlere ek olarak terör örgütü PKK sempatizanı 4 bin öğretmeninde ihraç edileceği ifade ediliyordu. 672 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan ve görevden ihraç edilen öğretmenlerin isim listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 
 

İhraç edilen 28 bin 163 MEB personeli ve öğretmenin isim listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 


672 KHK ile meslekten atılan öğretmenlerin isim listesi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom