Türkiye'nin Dört Bir Yanına Şehit Ateşi Düştü

Yaşanan terör olaylarında Türkiye'nin dört bir yanına şehit ateşi düştü. İşte şehitlerimiz..."RESİMLİ"

Türkiye'nin Dört Bir Yanına Şehit Ateşi Düştü Bölgesel

KASTAMONULU ŞEHİT BABASI ACI HABERİ SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİHAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi’ndeki Aktütün bölgesinde yol güvenliğini sağlayan askerlerle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Ömer Şenel'in, Kastamonu'nun Abana İlçesi’ndeki baba evine ateş düştü. Şehidin babası Cemal Şenel oğlunun şehit olduğunu sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan öğrendi.

Uzman Çavuş Ömer Şenel’in şehit olduğu haberini Abana İlçesi’nde oturan annesi Emine Şenel'e askeri yetkililer verdi. Şehidin otobüs şoförü babası Cemal Şenel ise İstanbul’da olduğu sırada sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan oğlunun şehit olduğunu öğrendi. Cemal Şenel’in Kastamonu’ya gelmek için yola çıktığı belirtildi. Bir yıldır uzman çavuşluk kursuna gittikten sonra üç ay önce uzman çavuş olan Şenel’in şehit haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit ailesinin evinin önünde bir ambulans hazır bekletilirken, taziye çadırı kuruldu. Şehidin baba ocağına ve sokağa Türk bayrakları asıldı. Vali Mesut Yıldırım ve İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, şehit evine giderek aileye taziyede bulundu. 

Uzman çavuş olmadan önce balıkçılık yaparak ailesine yardımcı olduğu öğrenilen şehit Ömer Şenel’in cenazesi, yarın öğle saatlerinde Kastamonu Havalimanı’na getirilerek karayoluyla Abana İlçesi'ne götürülecek. Şehit Ömer Şenel’in naaşı ilçedeki At Meydanbaşı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 

İZİN SIRASINI EVLİ ARKADAŞLARIYLA DEĞİŞTİRDİ, OPERASYONDA ŞEHİT DÜŞTÜ

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan askerlerden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin ailesinin yaşadığı Edirne’deki evine ateş düştü. Evlerine gelen bir telefonla oğullarının yaralandığı haberini alan Gedikli ailesi, şehit haberini 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün’den aldı. Acı haberle gözyaşlarına boğulan nne Semra Gedikli, ‘yavrum daha çok gençti’ diye feryat ederken, şehit düşen Sercan Gedikli’nin izin sırasını evli arkadaşıyla değiştirdiği ve çatışmada şehit düştüğü öne sürüldü.
 

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde bir grup PKK’lı terörist ile girilen çatışmada şehit olan 5 askerden biri olan 26 yaşındaki Sercan Gedikli’nin ailesinin oturduğu Edirne’deki evlerine ateş düştü. Eve gelen bir telefonla oğullarının yaralandığı haberini alan ve Edirne’de uzman çavuşluktan emekli olduktan sonra seyyar piyango bileti sattığı öğrenilen baba Cemal Gedikli, oğlunun durumunu sormak için 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na gitti. Burada oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Gedikli, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ile birlikte oturdukları Fatih Mahallesi TOKİ konutları C7 bloğa geldi. 

Anne Semra Gedikli, oğlunun çatışmada şehit olduğunu eşi Cemal ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Afgün’den aldı. Acı haberle gözyaşlarına hakim olamayan anne Gedikli, “Yavrum daha çok gençti, sen bize gelemedin, biz sana geliyoruz oğlum" diye feryat etti. Şehit annesi Semra Gedikli’nin feryatları TOKİ konutlarında çınladı. Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan da ailenin evine gelerek taziyede bulundu. 

İZİN ÖNCELİĞİNİ EVLİ ARKADAŞLARINA VERMİŞ

Apartmanın önünde taziyeleri kabul eden baba Cemal Gedikli, şehit oğlu Sercan ile dün telefonda görüştüklerini söyleyerek, “En son dün akşam telefonla görüştük, operasyona çıkacağını söyledi. Ondan sonra da şehit oldu haberini aldık. Daha önce izne gelecekti ama evli arkadaşlarına izin sırasını verdiği için izne çıkamadı. Bayramda geleceğini söylemişti o da kısmet olmadı. Şimdi Sakarya’ya gidiyoruz, cenazemizi memleketimizde kaldıracağız” diye konuştu.

AİLE, AMBULANSLA SAKARYA’YA GÖNDERİLDİ

Acı haberin ardından sağlık ekiplerinin yardımıyla evden çıkan Semra-Cemal çifti ile kızları Elif Gedikli, Edirne Valisi Günay Özdemir’in talimatı doğrultusunda gelen ambulansa konuldu. Sağlık ekiplerinin yardımıyla yürüyen anne Semra Gedikli ambulansa bineceği sırada baygınlık geçirdi ve sedyeye alındı. Daha sonra Gedikli ailesi 112 ambulansı ile memleketleri Sakarya’ya doğru yola çıktı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Türkiye’nin bu tür felaketlerle her zaman karşılaştığını ancak haklın birlik ve beraberliğini asla bozmadığını söyledi. Vatanın kolay kazanılmadığını kaydeden Vali Özdemir, “Bu vatanı biz kolay kazanmadık, bunu Çanakkale'de gördüler, Dumlupınar'da gördüler, 15 Temmuz’da gördüler. Bütün terör örgütlerinin bunlar son çırpınışları. Vatandaş olarak, halk olarak biz bu işin üstesinden geleceğiz. Şehitlerimizde olsa, bu belayı en kısa sürede atlatacağız. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Şehidimizin babasına bir yerden telefon gelmiş yaralı diye haber vermişler. Daha sonra şehit olduğunu öğrendiler” diye konuştu.

KAYNARCA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin memleketi olan Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

Sakarya'ya 2 günde 2'nci şehit ateşi düştü


Serhat YAĞIZ/KAYNARCA(Sakarya), (DHA)- SAKARYA'nın Kaynarca İlçesi'ne 2 günde 2'nci şehit ateşi düştü. Uzman çavuş 23 yaşındaki Mansur Cansız'ın şehit düşmesinin acısı yaşanırken, jandarma uzman çavuş 24 yaşındaki Sercan Gedikli'nin de şehit düşmesi büyük üzüntü yarattı.


Dün, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin kontrol noktasına saldırısı sonucu Uzman Çavuş Mansur Cansız şehit düştü. Mansur Cansız'ın şehit düştüğü Kaynarca Cebek Mahallesi'nde bulunan ailesine haber verildi. Mansur Cansız yarın Kaynarca'da toprağa verilecek. Bugün ise Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK ile girilen çatışmada Uzman Çavuş Sercan Gedikli şehit düştü. Şehidin Edirne'de bulunan ailesine şehadet haberi verildi. Emekli uzman çavuş Cemal Gedikli ve eşi Semra Gedikli oğullarının memleketleri Sakarya'da toprağa verilmesini istedi. Şehidin ailesi Sakarya'ya gelmek için yola çıktı. Şehidin Sakarya'nın Kaynarca İlçesi Büyükyanık Mahallesi'nde oturan dedesi Turgut Gedikli'nin evine dev bir Türk Bayrağı asıldı. Acı haberle yasa boğulan şehidin dedesi ve yakınları burada taziyeleri kabul etti.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ EVİN EN BÜYÜĞÜYDÜ


HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit olan Piyade Uzman Çavuş 22 yaşındaki Hulusi Emre Dilci'nin memleketi Adana'daki baba ocağına ateş düştü.
Merkez Seyhan İlçesi'nin 2000 Evler Mahallesi'nde oturan işçi baba Kadir ile anne Sevim Dilci'ye acı haberi Adana Merkez Komutanlığı görevlileri verdi. Haberle yıkılan Dilci çiftçi gözyaşlarına boğuldu. Baba evinin bulunduğu apartmana Türk bayrakları asıldı. Bekar olan Hulusi Emre Dilci'nin 1,5 yıl önce göreve başladığı ve 3 kardeşin en büyüğü olduğu belirtildi. 

Şehit Hulusi Emre Dilci, yarın Adana'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.


ADANA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit olan piyade uzman çavuş 24 yaşındaki Murat Demirci'nin Adana'daki baba ocağına ateş düştü.
Merkez Sarıçam İlçesi'nin Yeşiltepe Mahallesi'nde oturan Emine ve Cumali Demirci çifti haberi bir düğün için gittikleri Hatay'da aldı. Şehit Murat Demirci'nin yakınları ve komşuları eve akın etti. Şehit evine Türk bayrağı asılırken, şehidin yakınları, "Murat'ım bayrakların asılıyor" diyerek gözyaşı döktü.

Emine ve Cumali Demirci çifti 4 çocuklarından uzman çavuş Murat'ın şehit olduğu haberini alıp Adana'da kirada oturdukları eve geldiklerinde askeri yetkililer ile yakınları ve komşuları tarafından karşılandı. Baba Cumali ile anne Emine Demirci gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Döndü Demirci'nin yıllar önce öldüğü ve babasının ikinci evliliği yapmasından sonra onu Emine Demirci'nin büyüttüğü belirtildi. 

Bekar olan şehit uzman çavuş Murat Demirci'nin kardeşlerinden Veli Demirci'nin,İzmir Seferihisar'da askerliğini yaptığı kaydedildi.
Şehit uzman çavuş Murat Demirci, yarın Adana'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

ŞEHİT ATEŞİ KÜTAHYA'YA DA DÜŞTÜHAKKARİ Çukurca'da PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Hasan Yaşar'ın Kütahya'daki baba evi yasa boğuldu. 

Evli 2 çocuk babası Uzman Çavuş Hasan Yaşar'ın şehit haberini Kütahya'nın Bahçelievler Mahallesi Berber Sokak'ta oturan anne Havva Yaşar ile şehidin eşi Canan Yaşar'a evlerine gelen askeri yetkililer verdi. Diyaliz hastası olan baba Mehmet Yaşar ise oğlunun şehit olduğu haberini hastaneden eve geldiğinde öğrendi. 

'TELEFONLAR KAPALI OLACAK MERAK ETME' DEDİ

Evli 3 çocuk babası Mehmet Yaşar oğlunun daha önce Kütahya'da bir fabrikada çalıştığını belirterek şöyle konuştu: 

"Hasan askere gidip gelmişti. Burada bir porselen fabrikasında çalışıyordu. Uzman çavuşluk başvurusundan bizim haberimiz yoktu. Eve Isparta Eğridir'e eğitim için çağrı kağıdı gelince bizim haberimiz oldu. 2-3 yıldan beri uzman çavuştu. Dün kendisiyle telefonda görüşme yaptık. Konuştuk, muhabbet ettik. 'Baba Şemdinli'ye gideceğiz. Telefonlar kapalı olacak merak etme' dedi. Devamlı böyle yapıyordu. Müsait olduğu zamanlarda bize cep telefonuyla mesaj atıyordu. Bugün de aradım. Telefon çaldı çaldı ama telefonu açmadı. Belki de o anda oldu. Belki de çatışmadaydı. Ne diyeyim vatan sağ olsun. Oğlumun en son Kütahya'ya geldiğinde bize 'Ben ölürsem beni dayımın yanına gömün' diye vasiyette bulunmuştu. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda da Kütahya'ya izine gelecekti." 

KARDEŞİNİN ŞEHİT HABERİNİ AFYON'DAYKEN ALDI 

Bu arada şehidin kardeşi Şükrü Yaşar, Ak Parti Kütahya Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan ve Afyonkarahisar'da parti teşkilatıyla birlikte kampta bulunan ağabeyi Ersin Yaşar'ı cep telefonun arayarak kardeşleri Hasan Yaşar'ın şehit olduğu haberini verdi. Ersin Yaşar da kısa sürede Afyonkarahisar'dan Kütahya'ya geldi. Ersin Yaşar, Merkez Komutanlığı'nda görevli havacı albaya "Kardeşimin intikamının alındığı haberini sizlerden bekliyorum" dedi. Albay da "Şehidimizin intikamı alındı. 100 terörist öldürüldü" diye konuştu. Şehit uzman çavuş Hasan Yaşar'ın yarın Kütahya'da toprağa verilmesi bekleniyor.

TOKAT'TA 2 ŞEHİT ACISI DAHA

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi Dağbaşı Bölgesi'nde sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada şehit düşen 7 askerden 2'sinin Tokat nüfusuna kayıtlı olduğu belirlendi.

Çukurca İlçesi'nin kırsal kesiminde sürdürülen operasyonlar sırasında bu sabah çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 3'ü ağır olmak üzere 20 asker yaralandı. Şehit olan 3 askerden Piyade Uzman Onbaşı Enes Pelit'in Tokat'ın Turhal ilçesi, Piyade Uzman Çavuş Naci Yavuz'un ise Zile İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Şehit Pelit ile Yavuz’ın Zile ve Turhal’da yaşayan ailelerine acı haber yetkililerce ulaştırıldı. Tokatlı iki şehidin cenazeleri düzenlenecek tören ardından yarın Tokat'a getirilerek ilçelerinde toprağa verilecek.

KAYSERİLİ ŞEHİDİN TIR ŞOFÖRÜ OLAN BABASI HABERİ FRANSA'DA ALDI


KAYSERİ, (DHA) - HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesi Aktütün bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman çavuş Fahrettin Livçalkan’ın, Kayseri'deki baba evine ateş düştü.

Aktütün bölgesinde yol güvenliği sağlayan askerlerle PKK'lı teröristler arasında öğle saatlerinde çatışma çıktı. Pusu kuran teröristlerin açtığı ilk ateşle 5 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Şehit düşen askerlerden biri de Kayserili piyade uzman çavuş 26 yaşındaki uzman çavuş Fahrettin Livçalkan oldu. 

Uzman çavuş Fartettin Livçalkan'ın şehit olduğu haberini vermek için yetkililer akşam saatlerinde Kocasinan İlçesi’ne bağlı Yenişehir Turgutreis Mahallesi'ndeki evine gitti. Şehidin TIR şoförü olan babası Fransa'da olduğu için haber anne Arzu Livçalkan’a verildi. Üç çocuğundan bekar olan uzman çavuş Fahrettin'in şehit olduğu haberine alan Arzu Livçalkan gözyaşlarına boğuldu. Mustafa Livçalkan da oğlunun şehit olduğunu Fransa'da öğrendi.

Şehit ailesinin yedinci katında oturduğu apartmana ve sokağa bayraklar asıldı.


AYDIN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

KAYSERİ'de görev yapan ve geçici görevle Hakkari Çukurca'ya gönderilen Aydınlı 23 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Bahri Uçuş, sabah saatlerinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit oldu. Acı haber, şehidin Aydın'ın Kuyucak İlçesi'ndeki evine ulaştı.

Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde oturan ve bir süre önce boşanan Hülya Demiral ive Kamil Uçuş'un iki oğlundan Astsubay Üstçavuş Bahri Uçuş, Hakkari Çukurca'da PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düştü. Kuyucak İlçesi'nde yaşayan ailesine askeri yetkililer haberi verdi, birbirine 100 metre uzaklıkta bulunan hem annesinin hem babasının evlerine bayraklar asıldı.. 

Baba Kamil Uçuş, metaneti korurken, anne Hülya Demiral ve şehidin babaannesi Şükran Uçuş, sinir krizleri geçirdi. Kamil Uçuş, dört yıldır oğluyla görüşmediğini belirterek, "Ben arkadaşından duydum. Sonra da karakola gittim. Dört yıldır görüşmüyorduk" dedi. 

Şehidin cenazesinin yarın öğleyin Kuyucak Merkez Camii'nde kılanacak namazın ardından toprağa verilecek.

NUSAYBİN'DE YARALANMIŞ

Çukurca'da şehit olan Aydınlı Astsubay Bahri Uçuş'un, 1.5 önce Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki operasyonlar sırasında sol bacağına şarapnel parçası isabet emesiyle hafif yaralandığı, ancak hastaneye gitmeyi reddettiği öğrenildi. 

Ağabeyinin ölümüylü büyük üzüntü yaşayan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyasal Bilimler 2'inci sınıf öğrencisi olan Mustafa Uçuş, annesinin evinin önünde yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Mustafa Uçuş, "Üç günde 180 kilometre yürüdüğünü bilirim. Yatmıyordu benim ağabeyim. Vatanseverdi, şerefliydi, gazi oldu yine de hainlerle mücadeleden vazgeçmedi. Hastaneye bile gitmedi. 'Gidersem o uzmanlar çocuklarını göremez, eşlerini göremez' diye gitmedi. En son bir hafta önce görüşmüştüm, 8 ay yüzünü görmediğim oldu" dedi.

AFYONKARAHİSAR'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

AĞRI'nın Doğubayazıt İlçesi'nde operasyondan dönen askeri birliğe PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş 28 yaşındaki Gökhan Şengül'ün, Afyonkarahisar'daki ailesine şehadet haberi verildi. 

Van'ın Çaldıran İlçesi ve Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi arasındaki Tendürek Dağı bölgesinde sürdürülen operasyonun ardından dün akşam saatlerinde üs bölgesine dönen askeri birliğe Gülizar mevkiinde pusu kuran PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Çıkan çatışmada, Uzman Çavuş Gökhan Şengül, şehit düştü.

Şengül'ün şehadet haberi, Afyonkarahisar'ın Çay İlçesi'ne bağlı Akkonak Beldesi'nde oturan ailesine, Çobanlar Kaymakamı ve Çay Kaymakam Vekili Resul Özdemir ile Jandarma Kıdemli Başçavuş İlker Yakar tarafından verildi. Anne Emine ve baba Zeki Şengül, oğullarının şehit olduğunu öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Çift, daha sonra 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye götürüldü. Sinir krizi geçiren şehidin kız kardeşi ise onun, doğacak oğlu için alışveriş yaptığını söyleyerek gözyaşı döktü. 

TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

Şengül'ün şehit düştüğü haberinin ardından şehidin baba evine Türk bayrakları asıldı. 5 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan Uzman Çavuş Gökhan Şengül'ün, 1.5 yıl önce evlendiği eşi Merve Şengül'ün ise 7 aylık hamile olduğu kaydedildi.

DARBEYE KARŞI PAYLAŞIMDA BULUNMUŞ

Gökhan Şengül'ün, sosyal medya hesabında 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı paylaşımda bulunduğu da kaydedildi. Şengül paylaşımında, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve mensubu olduğum Jandarma Genel Komutanlığı'nın bu girişimle hiçbir bağlantısı yoktur. Devletimizin ve şanlı ordumuzun, şanlı Türk milletinin adını lekelemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Görevimizin başında yüce Türk milletinin hizmetindeyiz" ifadelerine yer verdi.
ŞEHİT ATEŞİ ESKİŞEHİR'E DÜŞTÜ

VAN'ın Çaldıran İlçesi Tendürek Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan jandarma uzman çavuş 23 yaşındaki Ali Doğukan Kılınç'ın Eskişehir'deki yakınlarına acı haber ulaştı.

Bekar olan jandarma uzman çavuş Ali Doğukan Kılınç'ın şehit haberini Eskişehir'in Gündoğdu Mahallesi Mihalgazi Sokak'ta oturan baba Hüseyin Kılınç ile anne Şenay Kılınç'a evlerine gelen askeri yetkililer verdi. Market işleten 2 çocuk babası Hüseyin Kılınç ile anne Şenay Kılınç, oğularının şehit olduğu haberini alınca gözyaşına boğuldu. 

Şehit ailesinin evin önünde bir ambulans hazır bekletilirken, Odunpazarı Belediyesi de sokağa taziye çadırı kurdu. Şehidin 2 katlı baba evinin önüne ve sokağa Türk Bayrakları asıldı. 

Ali Doğukan Kılıç'ın yarın Eskişehir'deki Kanlıpınar Şehitliği'nde toprağa verileceği belirtildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ, BAYRAMDA YAPACAĞI DÜĞÜNÜNÜ ERTELEMİŞ

VAN'ın Çaldıran İlçesi kırsalındaki dün PKK'lı teröristlerle çatışmada şehit olan askerler arasında yer alan uzman çavuş Enes Koçak'ın, bayramın üçüncü günü yapacağı düğünü operasyonlar nedeniyle ertelediği ortaya çıktı. Şehit babası Ömer Koçak, oğlunun şehit olduğu haberini alınca "Enes, senin tırnağına kurban olurum. Koç verdim, ben koç" dedi. 

Çaldıran'daki Tendürek Dağları'nda sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlerle çatışmada şehit olan askerlerden jandarma uzman çavuş 25 yaşındaki Enes Koçak'ın acı haberi memleketi Sivas'ın Kangal İlçesi'ne bağlı Sacayağı Köyü'ne ulaştı. Sabah köye giden yetkililer aileye acı haberi verdi. 

Haberin duyulmasıyla şehidin köyde bulunan evi ziyaretçi akınına uğradı. Jandarma ve sağlık ekipleri de evde hazır bekletildi. Şehidin evi ve köyün için Türk bayrakları ile donatılırken, evinden ağıtlar yükseldi. Hatice ve Ömer Koçak çiftinin 7 çocuğundan tek oğlu olan Enes Koçak'ın 2 yıl önce Van'daki görevine başladığı belirtildi. 

ACILI BABA: O BİR TANEYDİ

Şehit babası 60 yaşındaki Ömer Koçak, tek oğlu Enes'in şehit olduğu haberini alınca, "Babam, kurban olurum. Koç verdim, koç. Bir taneydi, bir tane. Kurban olurum Enes. Senin tırnağına kurban olurum Enes. Seni nasıl gönderdim, sen niye öyle yaptın, beni kandırdın. 'Baba ben rahatım' dedin. Demedi ki bana 'Baba ben ateşin içindeyim.' Koç verdim yavrum" diye feryat etti. Ömer Koçak, etrafındakilere "Ben düğün mü yapıyorum, niye geldiniz?" diye sordu.

DÜĞÜNÜNÜ ERTELEMİŞ

Şehit jandarma uzman çavuş Enes Koçak'ın, bir süre önce Kangal İlçesi'nde oturan Demet Taşçı ile nişanlandığı, Kurban Bayramı'nın üçüncü günü olan 14 Eylül'de yapmayı kararlaştırdıkları düğünün, tayin dönemi olması ve operasyonlar nedeniyle ertelediği belirtildi.

Şehit uzman çavuş Enes Koçak'ın dayısının oğlu olan köy muhtarı Ali Yılmaz, köylüler ve millet olarak çok üzgün olduklarını söyledi. Kuzeni Enes'in iki yıl önce göreve başladığını anlatan muhtar Ali Yılmaz, "İlk görev yeriydi, orada şehit oldu. Vatan sağ olsun. Bir Enes gider, bin Enes gelir. Bu vatanı kimseye böldürmeyecek bir avuç çapulcuya teslim etmeyeceğiz. Bizim yüreğimiz yanıyor ama onların da yanına kalmayacak. Bizim çok sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Bir ailenin tek oğluydu. Bayramdan sonra düğün yapacaktı. Ramazan Bayramı'nda eşyasını almıştı" dedi. 

Şehidin bir süre önce arkadaşlarını arayıp şehit olacağını söylediğini ifade eden Yılmaz, "Arkadaşlarını birkaç gün önce aramış, 'Ben şehit olacağım, hakkınızı helal edin demiş. Kız kardeşi de ağabeyinin kendilerine 'Ben şehit olmak istiyorum' dediğini söylemiş" diye konuştu.

Şehit jandarma uzman çavuş Enes Koçak'ın cenazesinin yarın törenle köyünde toprağa verileceği belirtildi.


KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

HAKKARİ'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda şehit düşen askerlerden piyade uzman onbaşı 24 yaşındaki Yunus Emre Uçar’ın memleketi Konya’nın Sarayönü ilçesine acı haber ulaştı. 

Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalında devam eden operasyonlarda bu sabah çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 3'ü ağır olmak üzere 20 asker yaralandı. Şehit askerlerden Piyade uman onbaşı Yunus Emre Uçar’ın memleketi Konya’nın Sarayönü İlçesi'ne acı haber ulaştı. Uçar’ın şehit olduğu haberi Ladik Mahallesi’nde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan baba Şaban ve anne Sıdıka Uçar, gözyaşlarına boğuldu. Şehit Yunus Emre Uçar’ın mahalledeki baba evi Türk bayrakları ile donatıldı. 

Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen Yunus Emre Uçar’ın şehit olduğu haberi alan yakınları ve komşuları da eve akın etti. 3 kardeş oldukları öğrenilen şehit Uçar'ın yarın öğleyin Sarayönü'ne bağlı Ladik Mahallesi'nde merkez camisinde kılınacak cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verileceği belirtildi.


KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde, terör örgütü PKK'lıların saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş 27 yaşındaki Haşim Yenigül'ün acı haberi, memleketi Kahramanmaraş'ta yaşayan ailesini yasa boğdu. Şehit Yenigül'ün, sosyal medya hesabından paylaştığı son çektiği fotoğrafına yazdıkları ise okuyanları duygulandırdı.


Kayseri 1'inci Komando Tugayı'ndan geçici görevle gittiği Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalındaki Dağbaşı Tepe bölgesinde terör örgütü PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda Piyade Uzman Çavuş Haşim Yenigül şehit oldu. Piyade Uzman Çavuş Yenigül'ün şehadet haberi, Kahramanmaraş'ın Dumlupınar Mahallesi'nde yaşayan ailesine Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Onikişubat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tayfun Atakut tarafından verildi. Babası Metin Yenigül'ün evde bulunmadığı sırada acı haberi alan anne Fatma Yenigül ile eşi Leyla Yenigül sinir krizi geçirdi. Acılı aileye hazır bekletilen salık görevlileri tarafından müdahale edilirken, evin bulunduğu Ahmet Gedemenli Caddesi Türk bayraklarıyla donatılarak taziye evi kuruldu.

SON FOTOĞRAFINA YAZDIKLARI DUYGULANDIRDI

2'si kız 3 çocuklu ailenin en büyüğü ve tek erkek çocuğu olan şehit Uzman Çavuş Yenigül'ün, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde görev yaptığı arkadaşlarıyla çektiği ve sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafının altına yazdıkları duygulandırdı. Şehit Yenigül, 26 Ağustos Cuma günü yaptığı paylaşımda fotoğrafının altına 'Kim bu vatanın olmaz ki feda' sözlerini yazdığı görüldü.

2 yaşında Metin Musab isimli bir çocuğu bulunan Yenigül'ün cenazesi, yarın memleketi Kahramanmaraş'ta düzenlenecek törenle toprağa verilecek.


ŞEHİT BABASI: BUGÜN BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ

 HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristler çıkan çatışmada şehit düşen 3 askerden Piyade Uzman Onbaşı 22 yaşındaki Yunus Emre Aral'ın Afyonkarahisar'daki ailesine şehadet haberi verildi. Acı haberi alan Baba Ali Aral, "Bugün bizim düğünümüz" dedi.

Çukurca İlçesi'nde sürdürülen operasyonlarda güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında saat 06.45 sıralarında çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 3 asker şehit olurken, 20 asker yaralandı. Çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral'ın şahadet haberi, Sinanpaşa İlçesi Taşoluk Beldesi'nde oturan ailesine Sinanpaşa Kaymakamı Ahmet Yıldırım, Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile askeri personel tarafından verildi. 

BUGÜN BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ

Şehadet haberini alan baba Ali Aral, ağlamayacağını söyleyerek görüntü alan gazetecilere, "Çekin kardeşim çekin. Bugün bizim düğünümüz var, şerefsizlere inat yollayın. Allah kimseye acı yaşatmasın. Vatan sağ olsun, binlercesi feda olsun. Gerekirse benim canım da bu vatana feda olsun" dedi.

AĞLAMAYIN SEVİNDİRMEYİN

Şehadet haberini duyan ailenin yakınları ve komşuları da şehit evine akın etti. Taziyeleri kabul eden anne Kıymet Aral, gözyaşı döktü. Sinir krizi geçiren anne Aral'a evin önünde hazır bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin baba evine ve sokağına Türk bayrakları asılırken Taşoluk Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. Taziyeleri kabul eden Ali Aral ve diğer yakınları, ağlayanları, "Kimse başını önüne eğmesin, ağlamayın, sevindirmeyin" diye uyarıda bulundu.

15 EYLÜL'DE DÜĞÜNÜ VARDI

Nişanlı olduğu belirtilen Yunus Emre Aral'ın 15 Eylül'de düğün yapmak için izne geleceği belirtildi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral'ın kardeşi Harun Aral'ın ise Kayseri 1'inci Komando Tugayı Hava İndirme Taburu'nda asker olduğu kaydedildi.ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ BUDAK'IN, ELAZIĞ'DAKİ EVİNDE YAS

VAN'daki Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Süleyman Budak'ın, Elazığ'da oturan ailesi ve yakınlarını yasa boğdu.

Aslen Elazığ Tercanlı olan ve Elazığ'da oturan Budak Ailesi'ne haberi askeri yetkililer verdi. Kentteki Yeni Mahalle'deki şehit evine bayraklar asıldı ve sokağa taziye çadırı kuruldu. Evli ve 1 çocuk babası uzman çavuş Süleyman Budak'ın şehit olduğu haberini alan yakınları baba evine akın etti.

Bir yıl önce göreve başlayan uzman çavuş Süleyman Budak'ın, sosyal medyadaki hesabında 'Senin derdin aşk, benimki memleket meselesi' paylaşımında bulunduğu dikkati çekti.

Şehit uzman çavuş Süleyman Budak'ın yarın Elazığ'ın Salkaya Köyü, Yılangeçiren Mezrası'nda toprağa verileceği belirtildi.


ŞEHİT BUDAK, 3 AY ÖNCE GÖREVE BAŞLAMIŞ

Van'daki Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 25 yaşındaki Süleyman Budak'ın daha önce hayvancılık yaptığı ve yaklaşık 3 ay önce görevine başladığı ifade edildi. 

Şehit Budak'ın Elazığ'da oturan ve yaylacılık yapan ailesinin acı haberi Erzincan'ın Tercan İlçesi'nde yaylada aldığı belirtildi. Haber üzerine şehidin annesi Zöhre ile babası Veysel Budak, Elazığ'a geldi. 

3 yıl önce Öznur Budak ile evlenen ve 1.5 yaşında Veysel Ali adında bir oğlu bulunan şehit Budak'ın Elazığ Yeni Mahalle Yiğit Sokak Çiçek Apartman'nındaki evine itfaiye ekipleri tarafından Türk bayrakları asıldı. Şehit uzman çavuş Süleyman Budak'ın yarın Elazığ'ın Salkaya Köyü, Yılangeçiren Mezrası'nda toprağa verileceği belirtildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom