Karamürsel'de Ölüm yolununa en basit çözüm

İlçemiz'de bulunan ölüm yoluna en kısa vadede bulunan bilecek çözüm. Hem ölüm yolundaki kazaların önüne geçilip, hemde belediyeye çok büyük bir kazanç elde edilen bilir.

Karamürsel'de Ölüm yolununa en basit çözüm Karamürsel Haber

İlçemiz'de bulunan ölüm yoluna en kısa vadede bulunan bilecek çözüm. Hem ölüm yolundaki kazaların önüne geçilip, hemde belediyeye çok büyük bir kazanç elde edilen bilir.

Pilot olarak seçilen 7 ilde bulunan ve sadece Ordu'da bir yılda yarım milyona yakın araca ceza kesen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ne (TEDES), tepkiler sürüyor. 18 Kasım 2015'ten ilk pilot il olarak seçilen Ordu'da hayata geçen TEDES, ardından Tekirdağ Çorlu, Uşak'ın Banaz, Çorum'un Osmancık ilçeleri ile Gaziantep, Kayseri, Edirne ve Bilecik'te kuruldu.

Sistemden belediyelerin pay alması ise diğer belediyelerin de iştahını kabarttı. Sistemi gelir kapısı olarak gören birçok belediye nasıl kurulduğunu ve nasıl işlediğini öğrenmek için Ordu'da inceleme yaptı. Bu çerçevede Manisa, Trabzon, Samsun, Denizli, Malatya, Eskişehir ve Bursa ve Aydın'da da belediye meclisleri tarafından büyükşehir belediyelerine yetki verilirken, bazı büyükşehir belediyeleri ile emniyet müdürlükleri arasında protokol imzalandı. Amasya'ya kurulan ve 19 Eylül'de hizmete girecek olan TEDES, daha deneme aşamasında tepkilere neden oldu. Amasyalı sürücüler, deneme aşamasında 200 kişinin hata yaptığını tespit eden ancak bu sürücülere ceza kesilmeyen sisteme karşı çıktı. Ordu'dan geçen çok sayıda Amasyalı sürücünün TEDES'ten ceza yediğini belirten Atanur Bayburtlu, "Ordu'daki TEDES nedeniyle Karadeniz sahiline geziye dahi gidemiyoruz. Çok sayıda kişi buradaki radar sisteminden dolayı binlerce lira ceza yedi. Şimdi de kendi ilimizde kuruluyor. Daha deneme aşamasında herkes karşı çıktı. Bu uygulama kesinlikle yanlıştır. Asıl tepki cezalar kesilmeye başlayınca ortaya çıkacak" dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom