Karamürsel'de Kurban Bayramı Coşkuyla Başladı

Karamürsel bugün tüm İslam Aleminde olduğu gibi Kurban Bayramını idrak ediyor.

Karamürsel'de Kurban Bayramı Coşkuyla Başladı Karamürsel Haber

Karamürsel bugün tüm İslam Aleminde olduğu gibi Kurban Bayramını idrak ediyor. Sabah saat 7 suların'da camileri tıklım tıklım dolduran vatandaşlar Bayram Namazını kıldı. Coşku ile tekbir getiren vatandaşların, Tekbir sesleri adeta Karamürsel Semalarında yankılandı.

İslam aleminin iki kutsal bayramından birisi olan ve Allah yolunda kurbanlar kesildiği için Kurban Bayramı olarak isimlendirilen bayram bugün tüm İslam aleminde olduğu gibi Ülkemizde ve İlçemiz'de coşku içerisinde kutlanıyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Camileri dolduran Karamürselliler, Camilerdeki vaaz veren Cami Hocalarının sohbetlerini dinledi. Saat 7.19'da kılınan Bayram Namazının ardından coşku içerisinde tekbirler getiren vatandaşlar edilen duanın ardından Cami içerisindeki toplu bayramlaşmaya katıldılar.

Bayramlaşmanın ardından, evlerine koşan vatandaşlar aldıkları Kurbanların kesilmesi telaşına girdi. Kurban kesemeyen komşu ve tanıdıklara paylarının verildiği, dargınların barıştırıldığı büyüklerin ziyaret edilerek bayramlaşma merasimlerinin gerçekleştiği Kurban bayramı İlçemizde coşku içersinde yaşanıyor.

BuberGroup Ailesi olarak Tüm Karamürsel Halkının ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar, güzel bir bayram geçirmelerini temenni ederiz. 

NOT : BAYRAMLAŞMA PROGRAMI 13.09.2016 SALI (YARIN) KARAMÜRSEL BELEDİYE KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 10:00'DA BAŞLAYACAKTIR, TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom