Bakanlara suikast tehditleri yapıyorlar

Terör destekçisi belediyelere kayyum atanmasını değerlendiren AB Bakanı Çelik, "Sen PKK'nın kayyumu olursan, yerine milletin kayyumlarını atarlar" dedi.

Bakanlara suikast tehditleri yapıyorlar Bölgesel

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Eğer sen milletin belediye başkanı olmazsan, sen PKK'nın kayyumu olursan, o zaman seni o görevden alırlar yerine milletin kayyumlarını atarlar." dedi.

Çelik, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığını ziyarette yaptığı konuşmada, vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı.

15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda devletin, vatanın ve ülkenin olmayacağını belirten Çelik, Türk bayrağının yanında Fetullah Gülen terör örgütünün, PKK'nın, DAEŞ'in "paçavra"larının asılı olacağını söyledi.

Devletin tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanı'nın öldürülmeye çalışıldığına dikkati çeken Çelik, ilk defa TBMM'nin bombalandığını, bakanların öldürülmeye çalışıldığını anımsattı.

Van ve Gaziantep'teki terör olaylarına değinen Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Diyarbakır'da Mehdi Eker bakanımızın aile mezarlığına yüzlerce kilo patlayıcı ele geçirildi. Bunları niye yapıyorlar. Bunları sıradan terör olayları gibi görmeyin. Sizin verdiğiniz destekle, sizin ortaya koyduğunuz iradeyle Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor. Türkiye tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet ilkesi etrafında geleceğe daha güçlü yürüyor. Bunu çeşitli komplolarla kesmeye çalıştılar. Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye istediler. Türkiye'nin önünü kesmek için müsaade etmediniz. AK Parti'siz bir Türkiye için kapatma davası açtılar, müsaade etmediniz. Pek çok suikast girişimiyle, pek çok komployla Türkiye'ye diz çöktürmeye çalıştılar, sizi yenemediler. Şimdi dört bir koldan Fetullahçı Terör Örgütüyle saldırıyorlar, devleti ele geçirmeye çalışıyorlar. O şanlı bayrağın yanına paçavra asılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu vatanın bölünmesine müsaade etmeyeceğiz. Hep beraber bir elin parmakları gibi farklılılarımız koruyarak ama farklılıklarımızla beraber bir elin parmaklarının farklılığının bir eli güçlendirmesi gibi bir yumruğu kuvvetlendirmesi gibi geleceğe daha güçlü sarılacağız."

"Bakanlara karşı suikast düzenleyeceklerini söylüyorlar"

Birilerinin darbe girişimi püskürtülünce diğerlerinin saldırmaya başladığına işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

"15 Temmuz darbe girişiminin olduğu akşam bu Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup subayların ve birtakım görevlilerin sınırdan asker çektiğini, sınırlarımızda güvenlik boşluğu yarattığını, PKK ve diğer örgütlere karşı ülkemizin zaaf içerisine düşürülmeye çalışıldığını görüyorsunuz. Onun için bunlarla mücadele etmek bizim için namus borcudur. Bunları alt etmek bizim için namus borcudur. Hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Bakanlara karşı suikast düzenleyeceklerini söylüyorlar. İşte buradayız, vatandaşlarımızın arasındayız, elinizden geleni ardınıza koymayın dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom