Hürriyet, “Kayyum üç büyük şehirde neden yok?”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Bayramın ikinci günü yapılan Karamürsel CHP ilçe örgütünün parti bayramlaşmasına katıldı.

Hürriyet, “Kayyum üç büyük şehirde neden yok?” Karamürsel Haber

Hürriyet, “Kayyum üç büyük şehirde neden yok?”
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Bayramın ikinci günü yapılan Karamürsel CHP ilçe örgütünün parti bayramlaşmasına katıldı. Partililerle bayramlaşan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, sorulan bir soru üzerine 24 il ve ilçe Belediyesine iktidar tarafından atanan kayyum konusun değindi. Hürriyet, “Biz CHP olarak 24 belediyeye atanan kayyum olayını eleştirdik. Çünkü olması gereken yerlere olmadı. Sadece terör olayı var diye özellikle Güneydoğu bölgesinde bulunan belediyelere kayyum ataması yapıldı. Hani İstanbul, Ankara ve Bursa belediyeleri nerede. Buralardaki belediye başkanları sürekli kamu oyu önünde ortaya çıkan yolsuzluklarla, rüşvet, kayırmacılık konuları ile gündemde değil mi? Buralara neden Kayyum atanmadı?” diye sordu.
Karamürsel ilçe örgütünün parti bayramlaşması bayramın ikinci günü parti binasında gerçekleştirildi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli il başkan yardımcısı Fahrettin Büyükoğlu, CHP Kocaeli il gençlik kolları başkanı Murat Erinç partililerce parti binası girişinde karşılandı. CHP Karamürsel ilçe başkanı Şinasi Yazar ve partililerce karşılanan milletvekili ve beraberindekiler partinin toplantı salonunda bayramlaştı. 
Burada partililere yönelik konuşma yapan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu iktidar ülkenin fabrika ayarlarını bozdu. 15 Temmuz İhtilal kalkışmasından dahi ders almadıkları anlaşılıyor. KHK ile bir takım kalıcı yasalar çıkartarak ben yaptım oldu havası içindeler. Sonra da yanlış oldu mu özür dileriz diyorlar. Bu ülke bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. İktidar çıkarttığı KHK’ler ile bir çok eğitimciyi ve memuru Fetö terör örgütüne bağlı diye işinden etti. Bir çok kişiyi de terör bağlantısı nedeniyle tutukladı. Ancak bu temizlik her nedense siyasi alanda hiç olmadı. Ak Parti değil miydi bir çok insanı bu FETÖ dedikleri cemaat oluşumunun kucağına iten. Bu konuda bizim oluşturduğumuz komisyona binlerce mağdur dilekçesi geliyor. Bu olay cadı avına dönüşmüş durumda. İktidar bu keyfi uygulamalarından bir an önce vaz geçmeli. Gerçek bağı olanlar sorgulanmalı ve tutuklanmalı” dedi.
OHAL kararları gerekçesi ile Askeri hastaneleri Sağlık Bakanlığına bağlayarak büyük bir sıkıntının ortaya çıkmasına yol açan iktidara yüklenen CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, “Bakın ülkenin güney ve doğu bölgelerinde yoğun şekilde terörle mücadele durumu var. Buralarda yaralanan askerler var. Askeri hastaneleri Sağlık Bakanlığına bağlarsan büyük sıkıntı var dedik dinlemediler. Yaralı askerleri güvenlik zafiyeti olan Sağlık bakanlığı hastanelerine gönderirsen büyük sıkıntı ortaya çıkar. Bakın geçtiğimiz ay bu durumda bir hemşire tutuklandı. Diğer bir hastanede yarın sabah taburcu edilecek denilen hasta sabaha karşı öldü denildi. İktidar şimdi bu olumsuzlukların hesabını nasıl verecek” dedi.
Milletvekili Hürriyet CHP Karamürsel parti bayramlaşmasında ‘CHP atanan kayyum olayına neden muhalefet ediyor’ şeklinde sorulan bir soru üzerine, “Biz CHP olarak atanan kayyum olayına muhalefetimiz şundan dolayıdır. Neden üç büyükşehir belediyesinde bir çok olumsuzluk ülke gündeminde iken bu üç büyükşehir için kayyum ataması olmuyor. Bu keyfi uygulamaya bir dikkat çekmek istedik” dedi.

 


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom