Karamürsel KO-MEK ve MEB yeni döneme hazır

KO-MEK ve MEB’in ilçe halk eğitim müdürleri, yeni dönemin sıkıntısız geçmesi için çalışmalara başladı

Karamürsel KO-MEK ve MEB yeni döneme hazır Karamürsel Haber

Geçtiğimiz dönem 48 bin 872 kursiyere eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) yeni dönemde daha iyi ve kaliteli bir eğitim vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)’na bağlı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, taraflar hem istişarede bulundu hem de sorunlarını birbirlerine aktardı.

 

KALABALIK TOPLANTI

Seka Park Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ferhat Dilek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, KO-MEK Genel Koordinatörü Lokman Ceyhan, ilçe halk eğitim müdürleri, KO-MEK Koordinatör Yardımcıları ve eğitim onay birimi üyeleri katıldı.

 

DAHA AKTİF OLACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş,  “Usta öğreticilerimiz ve yönetim kadromuz çalışmalarına başladı, eğitimlerimiz ekim ayının başında başlayacak” dedi. İşbirliğinin her alanda devam ettiğini belirten Okumuş, varsa sorunların çözümü açısından bir araya geldiklerini ifade etti. Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ferhat Dilek, “Biz ne kadar çok iletişim halinde olursak sorunlarımız da o düzeyde daha az olur. Bugün burada yol haritamızı belirleyeceğiz, karşılaştığımız sorunları karşılıklı konuşarak işbirliğimizi daha da aktif hale getireceğiz” dedi.

 

TECRÜBE KATIYOR

İlçe halk eğitim müdürlerinin sırasıyla hem kendini tanıttığı hem de bölgelerinde yaşadığı sorunları anlattığı toplantıda son olarak konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, KO-MEK’in yapısı ve işleyişi ile ilgili bir sunum yaptı. KO-MEK’in geride bıraktığı 12 senenin değerlendirmesini yapan Bedir, “KO-MEK istihdama ve ev bütçesine büyük katkı sağlıyor. Bizden eğitim alan kursiyerler hem psikolojik olarak, hem de tecrübe olarak büyük yol kat ediyorlar” diye konuştu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom