MHP İlçe başkanı isyan etti. PKK'ya elektirik var, Şehide yok

Bizler şehitlerimize Allah rızası için sahip çıkarız,siyasi rant için değil.! Merkezdeki şehidimiz ne ise, dağ başındaki şehidimiz'de aynıdır diyen MHP ilçe

MHP İlçe başkanı isyan etti. PKK'ya elektirik var, Şehide yok Karamürsel Haber

Karamürsel Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Çetin Öksüz ve Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Ferhat Günaydın, ilçe teşkilatı ile birlikte Karamürsel'in unutulan şehidine sahip çıktılar.Öksüz, şehitlerimize Allah rızası için sahip çıkarız,siyasi rant için değil.! Merkezdeki şehidimiz ne ise, dağ başındaki şehidimiz'de aynıdır diyen MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz PKK elektriği bedava kullanıyor. Biz bugün bütün yetkilileri aradık fakat Şehitliğimizi aydınlatan lambalara elektrik verdiremedik.! Ama Karamürsel'in MHP'ye gönül vermiş teşkilatı olarak gerekirse her ay cebimizden para vereceğiz yinede yıllardır elektriği olmayan bu Şehitliği aydınlatacagız dedi. Öksüz, “Manevi değerlerimize sahip çıkıyoruz” dedi.
Karamürsel MHP ilçe teşkilatı ilçe başkanları Çetin Öksüz ve beraberlerinde Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Ferhat Günaydın ilçe teşkilatından bir grup genç ile Karamürsel’in Kızderbent Mahallesindeki Şehitlik için tamirat ve bakım çalışması gerçekleştirdi. Şehitliğin beton çitlerini boyayan, şehitlik çevresindeki ayrık otlarını temizleyen MHP Karamürsel ilçe teşkilatı şehidin ailesini de çalışmalara kattı. Şehitlik çevresinde gerekli bakımları tamamlayan Karamürsel MHP ilçe teşkilatı ve Karamürsel Ülkü Ocağı şehidin mezarı başında Kuran okumayı da ihmal etmedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz, “Karamürsel Kızderbent mahallemizde bulunan Şehitliğin ilgisiz ve bakımsız kaldığını öğrendik. Hiç vakit geçirmeden ilçe teşkilatı ile birlikte beraberimizde Karamürsel Ülkü Ocağından gençleri de alarak şehitlik bölgesine gittik. Gerçekten virane bir haldeydi. Şehidin ailesini de yanımıza alarak şehitliğin çevresinde gerekli olan bakımı ve temizliği kısa sürede yaptık. Şehitliğin daha önce çevre aydınlatması varmış ancak TEDAŞ yetkilileri gelip buradaki elektriği kesmişler ve elektrik dağıtımını iptal etmişler,şehitlik ve çevresi tamamen karanlığa gömülmüş. Yetkililerle bu konuda gerekli görüşmeleri yaptık. Yapmaz olsaydık keşke. Ülkemizde bunlarda oluyor dedirten cinsten bir konuşma oldu. Elektrik dağıtım şirketleri doğu bölgesinde PKK’lıların ve vatan hainlerinin kullandığı kaçak elektriği bizlere ödetirken şehitlik çevresindeki elektriğin kesilmesi tam bir hainlik. Bu ülkenin şehitleri bunu hak etmiyor. Çevre vatandaşlar görüştüğümüzde şehitlik bölgesine yetkililer elektrik bağlasınlar. Elektrik saati de koysunlar. Biz Kızderbent halkı olarak şehidimiz için bu faturayı öderiz diyerek tepkilerini ortaya koydular. Karamürsel kaymakamı ve belediye başkanını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.
Kızderbent Mahallesindeki Şehit Hüseyin Akbaş’ın şehitlikte bulunan mezarı başında dua eden şehidin ailesi ise Allah MHP Karamürsel teşkilatından razı olsun. Onlar sahip çıktılar oğlumuza. Devletin yardımını bekliyoruz burada. Şehitliğin çevresinin aydınlatılması lazım. Yetkililer bu konuya ne olur duyarsız kalmasınlar dedi.

 


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom