Milli Eğitim anıta çelenk koydu. İlçede ilk ders zili çaldı.

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması nedeniyle İlçe Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Milli Eğitim anıta çelenk koydu. İlçede ilk ders zili çaldı. Karamürsel Haber

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması nedeniyle İlçe Atatürk Anıtına çelenk sundu. Karamürsel ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır çelenk sunumu ardından yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim camiamız; öğrencilerimizin insanlığın temel değerlerini benimsemiş ve yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesi gayreti içerisinde yeni bir eğitim öğretim yılı başlamaktadır. Eğitimciler olarak yetiştireceğimiz milli ve manevi değerlerine bağlı, fikri ve vicdanı hür nesiller bu ülkenin geleceğini hazırlayacaktır. Başöğretmen  Atatürk’ün; ”Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”  diye hitap ettiği değerli idareci ve Öğretmenlerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım; Yürekleri pırıl pırıl ,tertemiz olan ve gözlerdeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve vicdanınıza emanet edilen ülkemizin geleceğini  oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakarlıkla çalışacağınıza dair inancımız ve güvencimiz tamdır.Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız” dedi. 
Karamürsel Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır konuşmasının devamında velilere seslenerek, “Sevgili Veliler, büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarınızın, daha güzel yarınlara ulaşması için umutlar taşımaktasınız. Evlatlarınızdan beklediğiniz bu başarıların gerçekleştirilmesi yönünde bizlerle birlikte hareket etme yönünde istek ve kararlılığınızı biliyor, onların istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin artarak devam etmesinin önemini belirtmek isterim” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, yeni eğitim ve öğretim yılının açılması beraberinde son olarak da öğrencilere seslendi. “Sevgili Öğrenciler, sizler ülkemizin geleceğinin önce yapı taşları ve daha sonra mimarları olacaksınız. Nitelikli birer birey olarak yetiştirmek ve meslek sahibi olma yönünde hedeflerimiz mevcut. Bu hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız. Ancak unutmayınız ki okulunuz aynı zamanda sizlere, yararlı bir insan olarak yetiştirmektir. Bütün amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu Ulu Önder ATATÜRK’ün dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; o da çalışkan olmak” Bu farkındalığa sahip olduğunuzu biliyorum” dedi. Ardından Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Amiral Okulunun sınıfları gezildi. 
Karamürsel’de yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte ilçede ana okulu, ana sınıfı ,ilk, orta, lise, özel okul ve kurs merkezleri dahil 42 okul ve kurum olduğu, 404 dersliğin bulunduğu, 9601 öğrencinin olduğu, toplam bu kurumlarda 603 eğitimci ve idarecinin bulunduğu derslik başına düşen öğrenci sayısının ilk ve orta okullarda 22, genel orta öğretimlerde 24 ve meslek liselerinde ise 25 olduğu aktarıldı.

 

 

 


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom