Yıldırım, “Amiral Taş Mektep olacaktı”

Yıldırım, “Amiral Taş Mektep olacaktı” Karamürsel Amiral İlkokulu için projelerinin Milli Eğitim Bakanlığına takıldığını aktaran Karamürsel Belediye başkanı

Yıldırım, “Amiral Taş Mektep olacaktı”

Karamürsel Amiral İlkokulu için projelerinin Milli Eğitim Bakanlığına takıldığını aktaran Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım, önceki gün Karamürsel’de 2016-2017 eğitim öğretim yılının Amiral Okulunda resmi açılış töreni sırasında okul velilerinin ‘Yeni okulumuz ne zaman yapılacak başkan’ sorusu karşılığında Belediye başkanı İsmail Yıldırım, “Ben bu okulumuz için projelerimi hazırlamıştım. Gitmem gereken her yere gittim. Ancak Bakanlıktan bir türlü onay alamıyoruz. Bakanlık engeline takıldık” siteminde bulundu.
Karamürsel ilçe merkezinde bulunan Amiral Karamürsel İlkokulu için hazırlanan ve okulun ilk yapıldığı yıllarda olduğu gibi taş mektep olarak yeniden inşası için Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın 30 Mart Yerel seçimlerinde seçim projelerine dahil edildiğini o dönem  Ak Parti Karamürsel Belediye Başkan adayı olan İsmail Yıldırım’ın okulu seçim projesine dahil ettiğini, Amiral Karamürsel İlkokulunu yıkacaklarını, yerine eski taş mektep projesine uygun bir okul ve altına otopark inşa edeceklerini aktarmıştı.
FİKRİ IŞIK’A AKTARMIŞTI
Bundan üç yıl öncesinde yani 2011 yılında bir bayram kutlaması için Karamürsel’e gelen şimdiki ilimizin tek bakanı olan ve Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın ilçede yaptığı bir hasta ziyareti sırasında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım konuyu gündeme getirmişti. Karamürsel Belediyesinin bu konuda projesinin olduğunu aktaran Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, milletvekili Işık’a konuyu aktarırken, “Karamürsel’de bilindiği gibi otopark sorunu mevcut. Bizde bu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturmak adına bir proje hazırladık. Amiral Karamürsel İlkokulunun mevcut halinin yıkılıp yerine iki katlı otopark yaparak üzerine de Amiral Karamürsel İlkokulunu yeniden inşa edeceğiz. Bundan önceki valilerimiz Erdal Ata ve Gökhan Sözer bu konuyu biliyor ama yeni valimiz Ercan Topaca’yı da bu konu hakkında Karamürsel’e davet ederek bilgi vereceğiz. Bu yeni projenin yapılmasını da Büyükşehir Belediyesinden talep edeceğiz. Okul binalarının yıkılması sırasında da çevresinde bulunan iş yerlerinin de istimlak çalışması da proje kabul edildiği anda başlayacak ” demişti.
BURAYA ÇOK AMAÇLI SALON OLACAK
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ta Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın bu açıklaması sonrasında, “Sayın başkan bu okulumuza biz daha yeni bir bina yaptık. Bu okulda eski bina olarak sadece tek katlı olan bina kaldı. Burasının yıkılıp yerine iki katlı çok amaçlı bir salon yapılması gündemimizde. Sizin aktardığınız proje çok güzel. Karamürsel’in de otopark sorunu göz önüne alındığında güzel bir çalışma gibi. Ancak Okulun yeni yapılan binasını devlet yıktırmaz. Siz bu projeyi yeniden gözden geçirin. Ayrıca valimiz bu konu hakkında bilgi almak için Karamürsel’e geldiğinde haber verinde bu görüşmede bende olmak istiyorum” demişti.
O dönem Ak Parti Kocaeli Milletvekili, Meclis Eğitim komisyonu başkanı olan Fikri Işık Karamürsel’e gelerek ilçedeki okulları gezmiş ve eksikleri konusunda eğitime gereken her tür desteği vereceklerini aktarmıştı. Karamürsel Belediye Başkanı  İsmail Yıldırım, İlçe Milli Eğitim müdürü Necati Çimen ile Karamürsel Eğitim konseyi üyelerinin yakından takip ettiği okul ziyaretlerinin ilki Amiral Karamürsel İlköğretim okuluna yapılmıştı. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık okulun toplantı salonunda Okul Müdürü Hamit Sığırcı ve Okul Aile Birliği başkanı ve Eğitim Konseyi Başkanı Neslihan Başak’dan okulun eksikleri hakkında kapsamlı bilgiler alan Işık, okulun tek katlı prefabrike binasının yıkılıp yerine üç katlı çok amaçlı salonu olan yeni bina yapımının 2012 yılına programa alındığını aktarmıştı. Işık burada yaptığı konuşmasında,  “Amiral Karamürsel okuluna daha öncede geldim. Okulun artık ömrünü tamamlayan tek katlı olan binasının yıkılıp yerine altına konferans salonu ve spor salonu olan üstüne de dersliği olan yeni bir bina yaparız. Yeni bir proje başlattık demişti.
VELİLER, “ÇOCUKLAR MAĞDUR OLUR”
Amiral Karamürsel İlköğretim okulunun mevcut halinin yıkılıp yerine otopark yapılmasına karşı çıkan okul velileri de, “okulumuzu kimselere yıktırmayız. Karamürsel’in otopark sorunu varsa bize ne. Okul binası yıkılarak otopark sorunu çözülmesin. Okulun sıkıntısı tek katlı binanın yıkılıp yerine iki katlı çok amaçlı bir salon yapılması okulun sıkıntısını çözecek demişlerdi.
YILDIRIM PROJEDE ISRARLI
Ak Partili Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Amiral Karamürsel İlkokulu ile ilgili projesinde ısrarlı olduğunu ortaya koydu bakanlık engelinin aşılmasını arzuladıklarını aktardı.

 

 


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom