Vali Güzeloğlu son noktayı koydu

Vali Güzeloğlu ise son noktayı koydu, Ne fiyatı değişecek nede gramajı…

Vali Güzeloğlu son noktayı koydu Karamürsel Haber

Kocaeli'nde ekmek zammının mahkeme kararı ile geri alınması sonrası, Fırıncılar Odası ve Esnaf Odaları Birliği, Vali Güzeloğlu’nun kapısını çaldı. Vali Güzeloğlu ise son noktayı koydu, Ne fiyatı değişecek nede gramajı…Güzeloğlu ekmek fiyatı ile ilgili son noktayı koydu. Yaklaşık 10 ay önce Fırıncılar Odası’nın aldığı zam kararı sonrası Kocaeli’de ekmek fiyatı 1 liradan 1.25 liraya çıkmışı. Kamuoyunda büyük teki çeken bu zam sonrası geçtiğimiz günlerde mahkemeden sevindirici bir karar çıkmıştı. Kocaeli Valiliği tarafından mahkemeye taşınan ekmek zammı ile ilgili mahkeme, “ekmek 1 liradan satılacak” kararı vermişti. 

Mahkeme kararının tebliği edilmesinin ardından birçok fırında ekmek 1 TL’ye satılmaya başladı. Buna rağmen hala ekmeği 1.25 liradan satan işletmeler ile ilgili Ticaret İl Müdürlüğü bir açıklama yayınlayarak karara uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağını duyurmuştu.

Ekmek fiyatı tartışmasının yanı sıra gramajı ile ilgili ortaya bazı iddialar atılmıştı. Fırıncılar Odası ekmek fiyatının 1.25 lirada kalmasını, ağırlığının ise 300 grama çıkarılması yönünde bir çalışma yaptı. Dün konu ile ilgili Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ve Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile bir görüşme yaptı. Vali Güzeoğlu bu görüşmede, “Mahkemenin kararı uygulanacak. Yeni fiyat tarifesi mahkemenin verdiği karardır. Yenisine ihtiyaç yoktur” dedi. 

Vali Güzeloğlu böylece ekmek fiyatı ile ilgili son noktayı koymuş oldu. Ekmek 1 liradan satılacak, gramajında ise herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Aksinin yapan işletmeler ise ağır bir ceza ile karşı karşıya kalacak diyen Güzeloğlu, vatandaşların ilgili birimleri aramalarını istedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom