Karamürsel'de ATM Fareleri Ortaya Çıktı

Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi salı pazarı girişindeki bir ATM'ye döşenen kart kopyalama düzeneği ihbar sonucu bulunduğu yerden çıkartıldı.

Karamürsel'de ATM Fareleri Ortaya Çıktı Polis

Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi salı pazarı girişindeki bir ATM'ye kredi kartlarındaki hesapları boşaltmak amacıyla kart kopyalama sistemi döşendiği belirtildi. Olay yerindeki düzeneği fark edip akşam saatlerinde polise ihbar eden vatandaş, polisin olay yerine gelmesi sonucu düzenek yerleştirilen ATM'ye gözetim altına alarak incelemeye başladılar. Kim tarafından yerleştirildiğine dair bulgular elde etmek için ATM'nin kamera kayıtlarını inceleme altına alındığı belirtildi. Fakat ne yazık ki bu süre zarfında ATM'yi kullanarak işlem yapan 4 vatandaşın hesapları boşaltıldı. Mağdur olan vatandaşların şikayet etmeleri üzerine mağdurların hesaplarından boşaltılan paraların iadeleri için süreç başlatıldı.
Vatandaş dikkatli olmalı
Gazetemiz ile görüşen yetkililerin yaptığı açıklamada,vatandaşlarımızın özellikle ATM işlemlerinde dikkatli olmalarını, kartlarını soktukları kart okuyucularında herhangi bir işlem olduğunu düşündükleri taktirde derhal güvenlik güçlerine bilgi verilmesini istedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom