Karamursel'de Veliler isyan etti

İkinci bina neden yıkılmıştı! Karamürsel Otobüs Terminali yanında bulunan eski adıyla 4 Temmuz Okulu yeni adıyla Karamürsel İmam Hatip

Karamursel'de Veliler isyan etti Eğitim

İkinci bina neden yıkılmıştı!
Karamürsel Otobüs Terminali yanında bulunan eski adıyla 4 Temmuz Okulu yeni adıyla Karamürsel İmam Hatip Ortaokulunda şimdi sınıflar yetersiz kalmış son sınıf öğrencileri bu yıl geçici olarak Karamürsel  Şehit Hüseyin Güldal 4 Temmuz Ortaokulu gönderilmişti. 
Bir grup veli ilçede İmam hatip Ortaokulu kuruldu diye sevinmiştik. Ancak şimdi sorunlar diz boyu diyerek sitemlerini dile getirdiler. Karamürsel şehir merkezinde bulunan Karamürsel İmam Hatip Ortaokulunda ilçe Milli Eğitim yetkililerinin çocukları sınıflarda kız ve erkek öğrenciler olarak ayrı sınıflarda eğitimlerini almalarını sağlamaları bize biraz sıkıntı gibi geldi diyen okul velileri “çocuklar okulda ayrı sınıflarda eğitim görüyorlar ancak teneffüse çıkınca yine okul bahçesini ortak kullanıyorlar. Bu öğrenciler henüz buluğ çağında bile değiller. Aynı uygulama onlardan yaşça büyük olanların eğitim gördüğü Karamürsel İmam Hatip Lisesinde var mı acaba?” diye yetkililere seslerini duyurmaya çalıştıklarını aktardılar.
Karamürsel’de okul ihtiyacı olduğu için Kocaeli Büyükşehir belediyesi ilçede yeni bir okul yapımı için start vermiş ve ilçenin biraz yukarısına yeni bir okul yaptırmış ve adı da Karamürsel Şehit Hüseyin Güldal 4 Temmuz Ortaokulu olmuştu. Karamürsel 4 Temmuz okulunun eski yeri de Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu olarak yeniden hazırlanırken okulun ileride öğrenci mevcudunun artması sonrasında derslik ihtiyacını karşılayacak olan ikinci ek binayı yetkililer sadece okulun bahçesi  genişlesin diyerek yıkınca şimdi okulda derslik ihtiyacı baş gösterdi. Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu 4 yıl önce açıldığında okul öğrenci mevcudu 123 iken bu gün öğrenci sayısı 428’i kız 325 erkek öğrenci olmak üzere toplam 753 öğrenci sayısına ulaşıldı. Ek bina yıkılmasaydı okulun derslik sayısının yeterli geleceğini aktaran okul velileri yetkilileri bu konuda duyarsız kalmakla suçladılar. Şimdi okulun son sınıf öğrencileri geçici olarak Karamürsel Şehit Hüseyin Güldal 4 Temmuz Ortaokulunda okuyacakları belirtildi.


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom