CHP Karamürsel’den MHP’ye iadeyi ziyaret

Karamürsel CHP ilçe örgütü önceki akşam Karamürsel MHP ilçe teşkilatına haftalık olağan toplantısında iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Karamürsel’den MHP’ye iadeyi ziyaret Siyaset

Karamürsel CHP ilçe örgütü önceki akşam Karamürsel MHP ilçe teşkilatına haftalık olağan toplantısında iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. MHP Karamürsel ilçe teşkilatının haftalık olağan toplantısı sırasında gerçekleşen CHP Karamürsel ilçe örgütünün iadeyi ziyaretinde MHP Karamürsel ilçe teşkilatı CHP ilçe örgütünü parti binası girişinde karşıladı.
Samimi ortamda geçen iadeyi ziyarette ilk olarak konuşmayı geliş sebeplerini açıklayan CHP Karamürsel ilçe başkanı Şinasi Yazar yaptı. Yazar konuşmasında, “MHP Karamürsel ilçe teşkilatına bu akşam yaptığımız ziyaretin gerekçesi geçtiğimiz haftalarda kendilerinin partimize yaptıkları ziyaretin iadesidir. O yüzden buradayız. MHP Karamürsel ilçe teşkilatı yeni oluşmuş bir teşkilat şu anda. İlçe başkanı ve teşkilat yönetimi henüz yeni olmasına karşın ilçede önemli adımlar atmakta. MHP Karamürsel ilçe teşkilatına yeni oluşturdukları teşkilatlanmalarında başarılar diliyorum” dedi.
CHP Karamürsel ilçe başkanı Şinasi Yazar daha sonra konuşmasının devamında, “Hepimizin bildiği gibi ülkemiz 15 Temmuz darbe girişimini yaşamış ve bu darbe girişimi sonrasında ülke genelinde bir çok insan FETÖ terör örgütü üyesi diye göz altına alınmış, işinden edilmiş ve yaşın yanında kurunun da yandığı bir ortam yaratılmıştır. Ülke genelinde toplum üzerinde tam bir güvensizlik ortamı hakim olmuş artık kimse kimseye güven duymamaya başlamıştır. FETÖ yapılanmasın içinde gerçekten olanlar yargılansın ve cezalandırılsın. Ancak yaşanan olumsuzluklar bir çok aileyi mağdur etmiştir. FETÖ yapılanması içinde bulunanları devlet daha önceden tespit edebilmeliydi. 15 Temmuz Darbe Girişimi beklenmemeliydi” dedi.
Ardından söz alan MHP Karamürsel ilçe başkanı Çetin Öksüz’de yaptığı konuşmasında, “Öncelikle bu akşam aramızda misafir olarak bulunan ve bize iadeyi ziyaret gerçekleştiren CHP Karamürsel ilçe örgütüne ilçe başkanı Şinasi Yazar nezdinde çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu ziyaret nedeniyle teşkilatım ve ben çok mutlu olduk” dedi. Öksüz konuşmasının devamında CHP ilçe başkanı Şinasi Yazar gibi 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında görüşlerini açıkladı. Öksüz konuşmasında, “Bir çok vatandaşımız bu nedenden dolayı büyük mağduriyetler yaşamaktadır. İnsanları mecbur bıraktılar. İnsanlar çaresizce çocuklarını bu yapının dershanelerine göndermek zorunda kaldılar. Çünkü bu dershanelere giden çocuklar sınavlarda başarılı oluyordu. İnsanlara faiz yok, bu banka faizsiz finans olarak halkımız tarafından rahatça kullanılmalı diyen kendileridir. Halkımız o nedenle FETÖ yapılanmasının bankasını tercih etmiştir. Şimdi sırf bu bankayı kullandılar diye, sırf çocuklarını bu yapının dershanelerine gönderdiler diye hiç kimse FETÖCÜ olarak suçlanmamalı. Bu yapıyla daha önce kimlerin dirsek temasında olduğunu halkımız çok daha iyi bilmektedir. Haksız uygulamalardan bir an önce vazgeçilmeli, insanlar daha fazla mağdur edilmemelidir” dedi.


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom