Öksüz, “okul dışında güvenlik olmalı”

Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz ve beraberindeki parti yönetimi önceki gün ilçedeki okullara bir dizi ziyaretler yaparak yeni eğitim ve öğretim yılının

Öksüz, “okul dışında güvenlik olmalı” Siyaset


Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz ve beraberindeki parti yönetimi önceki gün ilçedeki okullara bir dizi ziyaretler yaparak yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Karamürsel’de bir çok okulda okul dışında öğrencilerin korunması amaçlı polisiye tedbirlerin yoğunlaştırılmasını isteyen MHP Karamürsel ilçe başkanı Çetin Öksüz, “Yeni eğitim öğretim yılı hem öğretmenlerimize, hem öğrencilerimize hem de velilerimize hayırlı olsun. Ancak ilçemizde her dönem olduğu gibi bu dönemde yeni eğitim öğretim yılı çeşitli sorunlarla başlamış oldu. Hatırlanacağı üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde halkın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında büyük travma yaşadığını süren hükümet yetkilileri tankların geçit törenine katılmasına izin vermemişti. Ancak aynı hükümet bu yıl yeni eğitim ve öğretim yılının açılış haftasında gün boyu okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine slaytlar eşliğinde 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini gösterdi. Şimdi bu küçük çocukların yaşadığı travma ne olacak. Büyük insanlar etkilenmiştir bu olaylardan. Küçük çocuklar nasıl etkilenmesin. Ne gibi psikolog desteği verilecek mi? Bu çocuklara bilmek istiyoruz” dedi.
Karamürsel ilçe merkezinde polis sayısı yetersiz denilerek polisiye tedbirleri almakta zorlanan Karamürsel Emniyeti yeni eğitim öğretim yılında okullardaki güvenlik tedbirlerinde de yetersiz kalması uyuşturucu satıcılarının okul bölgelerinde serbest dolaşmalarına yol açmaktadır diyen MHP Karamürsel ilçe başkanı Çetin Öksüz, “Geçmiş dönemde olduğu gibi polisimizi caydırıcı unsur olarak ilçe merkezinin işlek bölümlerinde yine görmek istiyoruz.  İki akşamda bir ilçe merkezinde çeşitli asayiş olayları olmakta ancak polisin yine yetersiz kaldığı söylenmektedir. İlçede 41 polisin bize göre yeterli sayı olduğu düşünüldüğünde yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi. 


Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom