Malul sayılmayan Gazi Yaşar Saral Karamürsel’e geldi

Malul Sayılmayan Gaziler Derneği Kocaeli Şubesinin faaliyetlerini yakından duyuran ve Malul Sayılmayan Gaziler Derneğinin Genel başkan yardımcısı Malul Sayılmay

Malul sayılmayan Gazi Yaşar Saral Karamürsel’e geldi Yaşam


Malul Sayılmayan Gaziler Derneği Kocaeli Şubesinin faaliyetlerini yakından duyuran ve Malul Sayılmayan Gaziler Derneğinin Genel başkan yardımcısı Malul Sayılmayan Güneydoğu gazisi Yaşar Saral önceki akşam Karamürsel’e gelerek Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz’ü ziyaret etti. 
Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz misafirlerini Karamürsel sahilinde bulunan Cafe Vonal’da ağırlarken Malul Sayılmayan Gaziler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Saral sıkıntılarını aktardı. Aynı zamanda Malul Sayılmayan Gaziler Derneğinin Kocaeli Şube Başkanlığını da yapan Saral, “Onurumuzu istiyoruz” dedi.
Karamürsel MHP ilçe başkanı Çetin Öksüz ile Karamürsel sahilinde sohbet eden Sara, gazilik konusunda son günlerde büyük sıkıntıların ortaya çıktığını dile getirdi. Saral konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Malul Sayılmayan Gaziler olarak genel merkezimizi Manisa’da kurduk. Ardından Kırıkkale şubesini açtık. Sırasıyla diğer illerimizde şubelerimizi açmaya devam ediyoruz. Resmi temaslarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizi dinleyen yetkililer bizlerin gazilik onurunu hak ettiğimizi söylüyorlar ancak lafta kalıyor. Şehit ve Gazi kavramı yoktur. Bu güne kadar hep ayırmışlar. Vazife malulü, vazife şehidi, görev şehidi, malul gazi ve malul olmayan gazi gibi ayrımlar yapılıyor. Bu gün 20 yaşında asker olan bir genç olağan üstü hal bölgesi ilan edilen yerlerde görev yapan yaralanan her asker gazi sayılır” dedi.
Yaşadığı travmayı üzerinden atamayan gazilerimiz üzerinden 20 yılda geçse o anı unutamıyor ve gece yastığa başını koyduğunda o anı yine yaşıyor diyen Saral, “Bizim Güneydoğu bölgesinde gittiğimiz operasyonlar genel olarak İç Güvenlik Harekatı olarak geçmekte. Bizler iç güvenlik adıyla dış güçlerle çarpışan askerleriz. Bu mücadele halen sürüyor. Bir çoğumuz vücudunda kurşunla yaşıyoruz. Bir çoğumuz hala o anın etkisinden kurtulamadık. Travma yaşıyoruz. Gazilere istihdam hakkı verildi. Şu an ülke genelinde 600 dolayında malul sayılmayan gazi iş imkanına kavuşmuş durumda. Bizler gazilik hakkımızı istiyoruz. Bize onurumuz olan gazilik hakkımız versinler. Her hangi bir maddi beklenti içinde değiliz. Tek isteğimiz diğer gazi arkadaşlarımız gibi bizde yakamıza gazi ibareli yaka kartını ve gazi rozetini takmak istiyoruz. Bizlerde o gazilerimiz gibi çatışmalarda yaralanan askerleriz” dedi.

 

 

 

Haber: Neslihan Başak

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom