Erbaa güreşlerinde, Karamürsel fırtınası esti

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 27’incisi düzenlenen Hüseyin Şahin Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlığı zorlayan, Karamürsel'in yiğit ismi Kaan Kaya final yaptı

Erbaa güreşlerinde, Karamürsel fırtınası esti Spor

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 27’incisi düzenlenen Hüseyin Şahin Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlığı zorlayan, Karamürsel'in  yiğit ismi Kaan Kaya final yaptı ve 2. oldu. Rakibini çok zorlayan Kaan Kaya, Karamürsel'in ismini kürsüye taşıyarak, unutulmaya yüz tutmuş Karamürsel Pehlivanlar diyarı ismini tekrar duyurmuş oldu.

Tokat’ın Erbaa ilçesinde 27’incisi düzenlenen Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Recep Kara oldu.
27’inci geleneksel Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri Erbaa Güreş Stadyumu’nda yapıldı. Çok sayıda güreşseverin izlediği güreşlerde finalde rakibi Kaan Kaya’yı yenen Recep Kara başpehlivan oldu.
"Şehitlerimiz adına mücadele ettik"
Başpehlivan Recep Kara yaptığı açıklamada, “Erbaa güreşleri Karadeniz Bölgesi’nin son güreşleri oldu. Sezonun son güreşi olması hasebiyle çok güzel katılım vardı. Vatan için, bayrak için askerlerimiz, polislerimiz için tertip edildi bu güreş. Biz de şehitlerimiz adına mücadele ettik” dedi.
Güreşleri şehitler için yaptıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Hiçbir organizasyon yoktur ki bunca saat bu kadar insanı yan yana tutsun. Güreşin ayrı bir özelliği var. Ata sorumuzda bizi biz yapan değerler var. Biz bu organizasyonu özellikle yaptık. Çünkü güreşlerde bizi biz yapan değerler var. Burada birlik beraberlik ruhunu sağlamak için bu organizasyonu yaptık. Şehitlerimiz, gazilerimiz için bir şey yapmak istiyorsak birliğimizi beraberliğimizi bozmamalıyız” diye konuştu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom