İsmail Yıldırım, Antalyada

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantısına katıl

İsmail Yıldırım, Antalyada Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantısına katılmak üzere Antalya ya gitti.
 

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 3. Başkanlar Kurulu Toplantısı ve Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı, Antalya'da başladı.

Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde düzenlenen çalıştaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu BaşkanıMurat Aydın,Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve bazı ilçelerin belediye başkanları, federasyona üye 322 spor kulübünden başkanlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yaptığı konuşmada, bu çalıştayda sporun analizini yapmak gerektiğini kaydetti. Gençlerin yetişmesi, hayata hazırlanması, bedenen ve ruhen sağlıklı birer insan olmasında sporun çok büyük etkisi olduğunu kaydeden Karaosmanoğlu, "Spor insanı hayata hazırlar. Her zaman hareketli olmak zorundayız. Özellikle kırsaldan kente yoğun göçün yaşandığı, kent nüfusunun çoğaldığı yerlerde durağan bir hayat başlar. Eskiden köylerde sürekli çalışırdık. Bol gıda alamıyorduk ama yediğimizi de yakıyorduk." dedi.

Sağlıklı yaşamanın, spor ve hareketle mümkün olduğunun altını çizen Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu amatör kulüpler bu işi severek yapan insanlardan oluşmuştur. Amatör spor kulüplerinde para dönmemeli ama biz maalesef yanlış yapıyoruz. Profesyonelde tamam, adama para veriliyor, para vermezsen oynamıyor, sahaya çıkmıyor, maça çıkmıyor. 'Ben para için oynuyorum paramı verin' diyor ama amatörde spor sevdiği için, sağlığı için, dostluk için yapılmalıdır. Amatör spor kulüplerinden ricam, para vererek futbolcu oynatmayalım. Çocuklara yardımcı olalım, fakir ve yoksul bir ailenin çocuğu ise karnını doyuralım, ona yardımcı olalım. O insani görevimiz. Eşofman ve ayakkabısını alalım.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sizler için ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız. Güzel çocuklar yetiştirmeyi amaç edinelim. Kulüplerimizin kurulduğu mahalle ve çevrede boş çocuk kalmasın. Boşluktan maraz doğar. Genç boşta kaldığı zaman nereye gideceğini bilemez. Bizim en büyük kazancımız ve zenginliğimiz, çocuklarımızı hayata iyi hazırlamak. Onları hayata iyi hazırlarsak en büyük sermayemiz o olur."

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın da, amatör spor kulüplerinin son 10 yılda aldığı desteklerle Kocaeli'de spor konusunda büyük gelişme kaydedildiğine dikkati çekti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür eden Aydın, "Biz yerel bir federasyonuz ama sayısal anlamda birçok federasyondan daha fazlayız. Her geçen gün büyümemizi de yerel yönetimlere borçluyuz. Yerel yönetimlerle el ele verip büyümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantı ve çalıştay, 12 Ekim'de sona erecek.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom