Ahmet Çalık Performans Planında ki eksikliklerin düzeltilmesini istedi

2017 Performans Planında gördükleri eksikliklerin düzeltilmesi için soru önergesi veren CHP Belediye Meclis üyesi Ahmet Çalık şunları sordu.

Ahmet Çalık Performans Planında ki eksikliklerin düzeltilmesini istedi Karamürsel Haber

Karamürsel Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantı bir önceki meclis toplantısının tutanaklarının okunması ve oylanmasıyla başladı. Ardından Belediye Başkanı İsmail Yıldırım açılış konuşması yaptı.

5 maddeden oluşan Ekim ayı meclisi ilave bir meclis gündemine eklenmeden başlatıldı. Meclisin ilk maddesi ‘Karamürsel Uygulama İmar Planı Notlarında yapılan tadilat talebi ile ilgili İmar Komisyonuna iade edilen konu için süre uzatım talebi’ oldu. Diğer beş maddede ise aşağıda belirtilen talepler ve gelen yazılar görüşüldü. 2017 Performans Planında gördükleri eksikliklerin düzeltilmesi için soru önergesi veren CHP Belediye Meclis üyesi Ahmet Çalık şunları sordu.

KARAMÜRSEL BELEDİYE MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

KONU: 5393 Sayılı Belediye Yasasının 26.Maddesinin 2.Fıkrası Ve Belediye Çalışma Yönetmeliğinin 11.Maddesinin 2.Fıkrası Uyarınca Soru Önergemizin Sunulmasıdır.

SORULAR:

1) 2016 yılı performans planındaki araç envanterinde gösterilen Mondial 150 RF motorsiklet 2017 yılı performans planındaki araç envanterinde gösterilmemiştir. Bu aracın akıbeti ne olmuştur?

2) 2016 yılı performans planında gösterilen şirket personeli sayısı 2017 yılı performans planında verilmemiştir. Belediyemiz 2017 yılında şirket personeli çalıştırmayacak mıdır?

3) 2016 yılı performans planında stratejik amaçlar bölümünün 2.sırasında yer alan “ Karamürsel halkının sosyal, kültürel ve spor ihtiyaçlarını karşılamak üzere rahatlatıcı yeni kentsel mekanlar oluşturmak “ maddesi 2017 yılı performans planından niçin çıkarılmıştır?

Belediyemiz bu maddede adı geçen mekanların yapımından vazmı- geçmiştir?

4) Belediyemiz 2015 ve 2016 yılları performans planlarına koymadığı, 2017 yılı performans planında stratejik amaç 2 olarak gösterilen “ Vatan sevgisi, yaptığı işte liyakat sahibi olabilecek, inançlı, imanlı ve ahlaklı nesiller yetiştirmek için gerekli altyapıyı hazırlamak “ maddesine göre bu amaca uygun nasıl bir altyapı hazırlamayı planlamaktadır?

 

5) Amatör spor kulüplerine yapılması düşünülen destek miktarı 2016 yılına göre % 5 arttırılmıştır. Halkımıza yönelik el beceri kursları için planlanan rakamın ise 2016 yılına göre % 2 arttırılması planlanmaktadır. Ülkemizdeki enflasyon oranının ortalama % 8 civarında olduğu göz önünde bulundurulduğunda 2016 yılına göre bu iki sosyal alana gerçekte 2017 yılında daha az bütçe ayrılmaktadır. Buna rağmen ihtiyaç sahiplerinin istek ve taleplerinin değerlendirilmesi için planlanan rakamın % 25 arttırılması planlanmaktadır. Karamürsel de yaşam zorlaşmakta ihtiyaç sahibi sayısı artmakta mıdır ki Belediyemiz bu rakamı 4 te 1 oranında arttırmayı planlamaktadır?

 

6) Yol bakım ve onarım giderleri için 2016 performans planında 750.000 Tl harcama planlanmışken 2017 yılı için 300.000 Tl lik bir planlama yapılmıştır. Bu kalemdeki büyük düşüşün sebepleri nelerdir?

 

CHP KARAMÜRSEL BELEDİYE MECLİS GRUBU ADINA

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

AHMET ÇALIK

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom