Karamürsele gelecek bir çok kişi mağdur oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kocaeli Deniz Ulaşım Müdürlüğü, bugün Karamürsel’den İzmit’e 19.30 vapuru ile gitmek isteyen vatandaşı mağdur etti.

Karamürsele gelecek bir çok kişi mağdur oldu Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kocaeli Deniz Ulaşım Müdürlüğü, bugün Karamürsel’den İzmit’e 19.30 vapuru ile gitmek isteyen vatandaşı mağdur etti. Deniz Ulaşım Müdürlüğü’nün açıkladığı listede olmasına rağmen saat 19.30’daki vapurun kalkmaması, deniz yolculuğunu tercih edenlerin haklı tepkisine neden oldu.

Karşılarında muhatap bile bulamayan mağdur vatandaşlar, “Bu nasıl hizmet anlayışı? Hani büyükşehir vatandaşın yanındaydı? Hani körfezin iki yakasını denizden birleştirmişlerdi? Çalışınca böyle mi oluyor” demekten kendilerini alamadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin büyük reklamlar yaparak satın aldığı ve şu an İzmit Marina’da çürümeye terk edilen deniz otobüslerinin seferlerden alınmasının ardından körfezde sefer yapan Atatürk ve Karamürsel Alp vapurlarının da sefer sayılarının azaltılması kafalarda soru işareti bırakıyor.

65 YAŞ ÜSTÜ SORUNU

Deniz ulaşımında yaşanan olumsuzlukların yanı sıra bir başka sorun da aylardan bu yana kara ulaşımında yaşanıyor. İzmit merkez dahil tüm ilçelerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde olan kara ulaşım sivil halk otobüslerinde yine 65 yaş üstü vatandaşlar mağdur ediliyor. Yaklaşık dört aydır hak ettikleri parayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden alamayan sivil halk otobüslerinden bazılarının 65 yaş üstü yolcuları almak istememesi sorunun ne derece büyük olduğunun göstergesi. Vatandaş büyükşehirin bu sorunları bir an önce gidermesini istiyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom