Son Dakika... Kocaeli Merkezli Deprem

Kocaeli Kandıra'da meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 4.8, Kandilli 5 olarak açıkladı.

Son Dakika... Kocaeli Merkezli Deprem

KOCAELİ VALİ YARDIMCISI: CAN VE MAL KAYBI YOK

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Karadeniz'deki depreme ilişkin, "İlk aldığımız bilgiye göre şu dakika itibarıyla herhangi bir can ve mal kaybı yok." dedi.

AFAD KOCAELİ İL MÜDÜRÜ: 102 KİLOMETRE AÇIKTA

AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade ederek, "Kıyı emniyetinden ve gerekli yerlerden ilk bilgileri aldık. 102 kilometre açıkta yani Karadeniz'de, 25 kilometre derinlikte 4,8 büyüklüğünde bir deprem ama sadece bir sallantı hissi olmuş Kefken'de, herhangi bir hasar boyutu yok hadisenin. Yine de arkadaşlarımız kontrol amaçlı gidiyorlar. Aldığımız bilgiler bu yönde." bilgilerine yer verdi.

YERİN ALTI GECE BOYUNCA HOMURDADI

Öte yandan Manisa'da gece boyunca büyüklüğü 2.0 ile 4.2 arasında olan 18 deprem meydana geldi. Sabah saatlerinde de Girit açıklarında bir deprem oldu.Kandilli Rasathanesi'nin açıkladığı koordinatlara göre depremin merkez üssüUSGS, Karadeniz'deki ve Manisa'daki depremlerin merkez üslerini haritada böyle gösterdi. USGS, Karadeniz'deki depremin derinliğinin 4.7 kilometre olduğunu duyurdu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom