AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, ÖZÜR dilenmeli

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, CHP’li Hurşit Güneş’in ‘Polis başörtülü olmaz’ sözlerini sert bir dille eleştirdi. Yılmaz, “Bu konuda tutarlı olunup

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, ÖZÜR dilenmeli Siyaset

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, CHP’li Hurşit Güneş’in ‘Polis başörtülü olmaz’ sözlerini sert bir dille eleştirdi. Yılmaz, “Bu konuda tutarlı olacağınız bir görüş belirleyin,özür dileyin” dedi. CHP’li Hurşit Güneş’in ‘Polis başörtülü olmaz’ sözlerini sert bir dille eleştirdi. Yılmaz, “Bu konuda tutarlı olacağınız bir görüş belirleyin,özür dileyin” dedi.

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında CHP eski milletvekili Hurşit Güneş’in yaptığı ‘Polis neden başörtü takıyor? Başörtülü polisin olması demek Müslüman olmayan vatandaşların, polisin kendisine karşı ön yargılı olduğunu düşünmesi demektir. Üniforma vatandaşın, vatandaşa eşit muamele gösterdiğinin belirtisidir. Hakim, savcı, polis başörtülü olamaz’ açıklamasına cevap verdi. Yılmaz yaptığı açıklamada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ‘Kılık kıyafet siyasete konu olamaz’ sözlerini hatırlatarak CHP’lilere “tutarlı olun” diye seslendi.

 

PROPOGANDA YAPTILAR

Serpil Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “CHP yine kendinden bekleneni yapmış. ‘Polis başörtülü olamaz’ diyerek bir kalıp belirlemiş ve buna uyulmasını istemektedir. Seçim meydanlarında çarşaflı kardeşlerimize rozet takarak propaganda yapan bir partinin mensubunun bunu söylemesi oldukça gülünç değil mi? Ya da her fırsatta özgürlük savunuculuğu yapan, her fırsatta kadın hakları savunuculuğu yapan bir siyasi partinin mensubunun bunu söylemesi oldukça gülünç değil mi?

 

BAŞÖRTÜSÜ ENGEL DEĞİL

Aslında profesör olan bu kişi bir milletvekili. Kendisine hatırlatmak istiyoruz. Başörtüsü bir engel değildir. Başörtüsü bir inançtır, bir emirdir. O kişi isterse neden başörtüsü taktığımızı saatlerce anlatabiliriz. 15 Temmuz’da başörtülüsü, baş açığı, çarşaflısı, mini eteklisi yan yana tek bir amaç uğruna vatan için nöbet tuttuk. Vatan için canımızı vermeye engel olmadığı gibi vatan için adalet sağlamaya da engel olmaz.”

 

ÖZÜR DİLESİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı “Uzun süre başörtünüzle erkekler uğraştı. Size ne ya, kılık kıyafetiniz siyasete konu olamaz” sözünü hatırlatan Yılmaz, “Ekim ayına geldiğimizde ‘Polis başörtülü olamaz’ diyen bir CHP ile karşı karşıyayız. Bu konuda tutarlı olacağınız bir görüş belirleyin.  Seçim dönemlerinde başörtülü kadınlarımızdan oy isteyen ama utanmadan başörtüsünü yerden yere vuran, işine geldiğinde özgürlük propagandası yapan bu kişiyi kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz” dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom